Rýchla masturbácia je len náplasť

Je to akoby ste si na zlomenú nohu dali leukoplast. Pretože hoci dosiahnete orgazmus, pre vaše telo to nebude slasť, ktorú si môžete maximálne dopriať. Nebude to ani uspokojivé, ani príliš dobré a orgazmus bude slabší, ako by ste mohli zažiť. Takáto masturbácia býva často stresová. Ak si siahate do rozkroku v strese, je to práve rýchla masturbácia, na ktorej konci dostanete síce kvapku endorfínov do krv, ale nič viac. Nie je to to pravé orechové.  

Masturbujte na viac ráz

Dobrá masturbácia začína vo chvíli, keď nevyvrcholíte len čo príde ten pocit, že už to na vás ide. Pokojne prestaňte, na chvíľu zabudnite, čo držíte v ruke. Oddýchnite si, užite si pocit uvoľnenia. A potom súvisle pokračujte. Ideálne je, ak si túto rozkoš doprajete minimálne trikrát predtým, ako skutočne vyvrcholíte. V tomto prípade však nejde len o vaše potešenie. Primeraný časový horizont na takéto hranie je približne päť minút. A to znamená, že si vytrénujete penis aj telo a pri sexe vydržíte dlhšie, ľahšie sa ovládnete a práve 15 minút je ten čas, za ktorý ženy bežne dokážu dosiahnuť orgazmus. Nielenže teda spravíte lepšie sebe, ale aj sa učíte.

Čím dlhšie tým lepšie

Či viac priestoru si vyhradíte na sebaukájanie, tým viac rozkoše, príjemných pocitov a radosti zažijete. Môžete si dopriať aj dráždenie prostaty a už sa spolu s oddaľovaním orgazmu dostanete aj na polhodinové vychutnávanie. Práve tridsať minút je taký ideálny čas, kedy si môžete povedať, že ste si kvalitne zamasturbovali a orgazmy môžete mať prakticky rovnako intenzívne ako pri sexe. 

Masturbáciu príliš nepredlžuje

Netreba však zabúdať na to, že masturbácia nie je sex. Dopriať si celonočný sex je určite skvelé, ale masturbácie sa to netýka. Pretože pri masturbácii je tlak na penis úplne iný ako pri sexe. No a sledovať hodiny porno a stískať penis v ruke tiež nie je práve spôsob, ako prežiť pekný život. Je to skôr cesta k závislosti. Preto je dobré robiť si masturbáciu účelnú, dostatočne dlhú, ale nie príliš často, aby život nebol len o tom, ako sa dobre uspokojiť.