Masturbovať je skvelé len do momentu, kým nezistíte, že sa okolo tejto činnosti točí celý váš život. Preto je vhodné vedieť, kde sú mantinely potešenia a začína istá forma nepríjemnej závislosti.

Aké sú štatistiky?

Ak vám niekto povie, že nemasturbuje, tak vám klame do očí. Pretože od istého veku si jednoducho robí dobre každý. Rozdiel je iba v tom, ako často. Britský prieskum sa pozrel na štatistiky, z ktorých vyplynulo, že:

17 percent mužov v minulom roku nemasturbovalo

15 percent masturbuje niekoľkokrát za rok až mesačne

25 percent masturbuje niekoľkokrát za mesiac až týždenne

23 percent masturbuje 2 až 3-krát týždenne

20 percent masturbuje viac ako 4-krát týždenne


Ako sa zbaviť frajerky citlivo a bezbolestne? Skúste tieto tipy

Na porovnanie, štúdia z roku 2008 na Britoch vo veku 16 až 44 rokov zistila, že 73 percent mužov masturbovalo za posledné štyri týždne v porovnaní s 37 percentami žien.Masturbácia je skvelý spôsob, ako nepodľahnúť nevere a uvoľniť napätie, ani masturbovať ale netreba príliš často.

Problémy namiesto rozkoše

Ak potrebujete svoje nutkanie masturbovať skryť a napríklad hľadáte výhovorky, aby ste si našli chvíle pre seba a masturbovali, máte problém. Neexistuje žiadne objektívne meradlo, koľko by mal kto masturbovať. Vaše zdravie je individuálnou záležitosťou. No ak vám vaše masturbačné návyky spôsobujú duševné, emocionálne, vzťahové alebo fyzické problémy, je na čase s tým niečo robiť.


Sex na verejnosti? Takto ju inšpirujete k zábave mimo spálne

Každý deň je príliš

Sú isté obdobia v živote muža, že sa potrebuje upokojiť každý deň, občas aj dvakrát. No nemalo by to byť každodenné pravidlo. Pretože ak to budete preháňať, dostavia sa výsledky, ktoré nebudú dvakrát príjemné. Častá masturbácia totiž môže spôsobovať bolesti penisu a jeho znecitlivenie. Zasahuje aj do vašej schopnosti mať uspokojivý sexuálny život s partnermi. A ak sa radšej sa upokojíte sami ako s partnerkou, to je už skutočne extrém, kvôli ktorému je nutné, aby ste si našli skôr aktívnejšiu partnerku, ako používali stále Anču dlaňovku.