Výhoda: Vonia aj chutí
V čom je kokosový olej v posteli naozaj super? Že má ľahkú textúru, ktorá je pokožke príjemná, vonia a tiež chutí. Preto je lákavý najmä pri masážach a podobných olejových hrátkach, láka aj ako lubrikant. Ako sa však dočítate v článku, priamo pri sexe už taký dokonalý nie je.

Nevýhoda: Vplyv na pH vagíny
Muži tam dole prehnane citliví nie sú, ale ženy áno. Ich intímna zóna je pomerne náchylná na neprirodzené látky a môže dôjsť k zmene pH. Nakoľko táto hodnota v lone je okolo čísla 4 a pH kokosového oleja je niekde od 5,5 do 7,5, netreba zložitú matematiku. Je jasné, že žene lubrikant v podobe oleja z kokosu nemusí sadnúť, čo sa však ukáže až dodatočne.

Výhoda: Neobsahuje alkohol
Ak si pozorne čítate obaly lubrikačných gélov, možno ste už narazili aj na druhy, ktoré obsahujú alkohol. Ako jedna zo zložiek sa stará o potrebnú konzistenciu, no vôbec ho nie je treba. Vo väčšom množstve dokonca môže uškodiť prirodzenému intímnemu prostrediu. Kokosový olej žiadne stopy alkoholu neobsahuje, takže v tomto má výhodu.

Nevýhoda: Možná alergia
Hoci kokosový olej je produktom prírody a jeho zloženie je bez chémie, človek naň môže mať alergiu. Nejde síce o častý jav, ale ak patríte k tým citlivejším, opatrne. Vyrážky, svrbenie a dočasné znepríjemnenie zasiahnutých partií za to nestojí.

Výhoda: Neobsahuje glycerín
Čo sa týka zloženia bežných lubrikantov, niekedy možno nájsť aj obsah glycerínu. Tento vedľajší produkt cukru však nie je vhodný pre ženské intímne prostredie, nakoľko je živnou pôdou pre baktérie a kvasinky. Kokosový olej žiadne cukry neobsahuje.

Nevýhoda: Nešetrný ku kondómom
Už ste počuli o tom, že lubrikanty na báze olejov môžu byť nebezpečné pre kondómy? Spôsobujú ich poškodenie až pretrhnutie, čo zaváňa neželanou nehodou. Nakoľko kokosový olej je čistý tuk, je jasné, že by sa nemal kombinovať s kondómom.