Samozrejme, že asi neexistuje muž, ktorému by sa nepáčilo mať k dispozícii viac priateliek a to nielen na pokec, ale aj na sex. Avšak každá výhoda prináša aj pár obmedzení. Preto je dôležité poznať, či by ste sa polyamorne cítili aj komfortne.

Žiarlite?
V takom prípade si polyamoriu okamžite vyškrtnite z vašej oblasti záujmu. Polyamoria znamená, že nielen vy máte viac žien, ale aj vaša partnerka bude potrebovať viac mužov. A to je pre mnohých ťažšie rozdýchať, preto ak ste žiarlivý typ, nechajte si aj vy len jednu ženu.

Ste romantik?
Na viacerých partneroch sa dá nájsť mnoho výhod, ale je to skôr o vášni a telesnom potešení ako o romantike. Na polyamoriu nie sú stvorení ľudia, ktorí majú o vzťahu romantické predstavy a chcú sa zaláskovať a niekomu patriť. Polyamoria síce je rovnako o láske, ale nad romantickými predstavami z knihy víťazí predstava sexuálnej zmeny.

Máte radi zmenu?
Ak ste prikývli, tak polyamoria môže byť pre vás zaujímavá. Aj preto, že so stabilnou partnerkou síce tvoríte pár, ale ľudia okolo vás sa budú neustále meniť. Polyamoria je totiž aj o tom, že si život okoreňujete o nových ľudí, priateľov, zábavu aj erotické výstrelky.

Máte bisexuálne sklony?
Určite sa zídu. Pretože ak je to pravá polyamoria, tak si môžete byť istý, že partnerka bude chcieť svojho partnera občas zahrnúť aj do spoločných hier. Ak nemáte problém s tým byť v posteli nielen s dvoma a viacerými ženami, ale prijmete aj chlapskú prevahu, polyamorný vzťah pre vás bude uspokojivý.

Ste sukničkár?
Polyamoria je jednoznačnou odpoveďou pre muža, ktorý má stále sklony vyhľadávať nové objekty vášne. Vedci už dokonca identifikovali aj gén nevery. Preto ak patríte k tomuto typu mužov, pravdepodobne s tým nič neurobíte. Ale polyamoria vás môže zbaviť výčitiek za prehrešky.