Dokážte, že ju ľúbite
Slová sú slová a dajú sa sypať z rukáva, no najhoršie je, ak ostanú prázdnymi. Mnoho mužov zbalí ženy na pekné reči a potom sa čudujú, že im to nestačí. No zo slov sa nedá najesť, nič kúpiť, dokonca nemajú ani toľko váhy, aby ženu presvedčili ostať s vami. Pretože rozhodne nie sú dôkazom lásky. Jazyk lásky má úplne inú ako len slovnú skladbu.

Kvalitný čas
Byť spolu a naozaj byť spolu sú dve rozdielne veličiny. Žena potrebuje omnoho viac vašej pozornosti ako darčekov, ktoré jej pošlete. Preto ak chcete žene povedať ako veľmi ju ľúbite, strávite s ňou čas. Pri jej koníčkoch, pri večeri, pri cvičení, prechádzke, kedykoľvek to je možné. Vtedy jej dáte pocit, že si ju skutočne vážite. Bez mobilu, bez televízie a bez počúvania štýlom jedným uchom dnu a druhým von.

Darčeky
Nemusí vám hneď naskočiť husia koža. Vy predsa nie ste milionár a ženu si neplánujete kúpiť. Lenže darčeky pre ženu, to nie sú len drahé šperky každý deň. Práve naopak. Darčekom môže byť masáž, výber spoločného filmu, ktorý si pozriete, navarený čaj, keď prídete zvonku. To všetko sú darčeky, ktoré aj bez opýtania ocení a pochopí, že to robíte iba z lásky. Z lásky k nej.

Prestaňte sa deliť
Ak žijete v spoločnej domácnosti, je čas, aby ste sa ukázali ako chlap, ktorý vie robiť „ženské roboty“. Chyťte sa varenia, operte, umyte riady, spravte veci, ktoré ste doma videli, že sú v réžii mamy. Dokážete jej, že sa nepotrebujete hrať na niekoho, kto si delí práce podľa pohlavia, ale ste mužom, ktorému záleží, aby bola šťastná. To ide aj tak, že ak je unavená, spravíte jednoducho veci vy. A nebudete hodnotiť, kto bol na rade, alebo kto ich robí obvykle.

Dotyk
Slová lásky si vyžadujú aj reč tela. Ak budete vnímať partnerkine telo ako nástroj na uspokojenie, ďaleko s tým nedôjdete. Ak však budete vo svojom vzťahu pestovať dotyky, objatie, masáže a vnímať jej telo ako hodné láskania, nielen naplnenia, tak to máte vyhraté. Ženy majú rady sex aj nežnosti, ale iba s mužmi, ktorí im dajú pocit, že ich skutočne milujú a nie sú pre nich len zdrojom orgazmu.