Hygiena po sexe je extrémne dôležitá

Nezáleží na to, akému druhu sexu sa oddávate, ale hygienu budete potrebovať po každom. Doktor John Zampella prízvukuje, že muž sa musí po sexe starostlivo očistiť. Pretože ak nie, prídu skôr či neskôr problémy a nemyslí tým sexuálne choroby. Na očistu po sexe sú tri dôvody:

Vagína ženy má kyslé pH, no a po sexe zostane dosť sekrétov na vašom penise a sliznici žaluďa, aby to narušilo jeho prirodzenú ochranu. Hrozí od svrbenia, cez podráždenie až po zápaly. Po análnom sexe azda nikomu netreba hovoriť, že penis patrí naozaj do sprchy.

Ani v ústach nie je bezpečne, keďže tráviace enzýmy slín majú za úlohu naleptať jedlo, preto ani k žaluďu nie sú príliš citlivé. Preto po sexe vždy dbajte na očistu.

Pomôžu aj vlhčené obrúsky

Doktor John Zampella myslí aj na mužov, ktorí sa oddávajú sexu kdesi v aute, vonku, alebo na tajnáša v práci a sprcha určite nehrozí. Preto lepšie ako nič je použiť vlhčené utierky na detskú pokožku. Sú dostatočne spoľahlivé na očistu a dostatočne neutrálne, aby ste sa nemuseli báť podráždenia.

Použite špeciálne mydlo

Ak je to čo i len trochu možné, je na mieste použiť na očistu penisu mydlá a gély na intímnu hygienu. Špeciálne práve po sexe, kedy je pokožka prekrvená, vyšúchaná a citlivá. Intímna hygiena omnoho lepšie zabezpečí upokojenie a očistu, ako bežné sprchové gély.

Očistite sa komplet

Základom pri očiste je, aby ste dokázali očistiť všetky časti penisu, ktoré prišli do kontaktu s telom ženy. Aj v prípade, že nie ste obrezaní, tak je základom stiahnuť si predkožku a poriadne prečistiť žaluď aj semenníky, telo penisu a okolie. Pretože tu všade môžu ostať „stopy ženy“ a verte, hoci na sex môžu ostať príjemné spomienky, vo vašich trenírkach také nenájdete. Práve naopak. Môže prísť k nepríjemnému prejavu a až zápalom močového mechúra. A to všetko aj u dvoch zdravých milencov, keď môžete sexuálnu chorobu naplno vylúčiť. Základy hygieny po sexe vám ušetria mnoho problémov.