MENU
Menu

Sex a flirt Evolúcia? Čo by bolo, ak by sme "to" nerobili?

Nie je úplne jasné, ktoré organizmy začali ako prvé mať sex. Ale prečo vôbec začali? Veď dodnes sme sa mohli deliť aj bez toho, aby bolo treba niečo viac.

Evolúcia? Čo by bolo, ak by sme
Predstavte si "romantickú" idylku na diskotéke v klube si odskočíte na záchod a namiesto divokého sexu v toaletnej kabínke sa zrazu niekto rozpolí, rozdelí na polovicu a následne sa v dvojnásobnom počte vráti na parket.

Správny mix
Našťastie, to tak nefunguje a už zopár tisícročí sa oddávame sexu. Prečo sa to tak vôbec začalo? Dôležitým faktorom k prežitiu je schopnosť poraziť parazity, vírusy a baktérie. Ak by sme sa iba delili, nevytvoril by sa dobrý evolučný mix a nebolo by ani pozitívneho vývoja vpred. Preto najkvalitnejšieho potomka získate miešaním medzi rasami. A preto ako muži radi vkladáme dáta z nášho USB kľúča do viacerých počítačov.

Bakteriálny koktejl
S tým sa spája ďalšia evolučná výhoda sexu. Pri pohlavnom styku si vymeníme obrovské množstvom baktérií, v závislosti od všetkých praktík ešte viac. Už len samotné bozkávanie buduje imunitu. Nebyť sexu, aj vývoj jednotlivca by bol náročnejší.

Sex niečo stojí
Nie je to zadarmo a nikdy nebolo. Aj ten pračlovek musel priniesť mŕtveho mamuta a až potom mohol stiahnuť ženu za vlasy a pracovať na tom, aby sa o tisíce rokov narodil Steve Jobs. Sex niečo stojí, kvôli nemu sa snažíme či už získať finančné prostriedky a sex si doslova kúpiť, alebo zapôsobiť svojimi lepšími a lepšími schopnosťami a získať tak sex (relatívne) zadarmo. Bez sexu by nebolo populárnej hudby plnej love-songov. Keby nebolo sexu, delili by sme sa ako baktérie a váš šéf by oprávnene mohol požadovať, aby ste sa rozdvojili.

DISKUSIA
13.4. 2015 8:00
Diskusia