Erekcia ako signál zdravia

Erekcia sa dostavuje nielen po zobudení, kedy ju intenzívne vnímame, ale vyskytuje sa aj počas spánku. Zdravý muž môže podľa Kalifornskej univerzity v San Franciscu očakávať, že sa mu tri až päťkrát za noc podarí dosiahnuť pevnú erekciu, ktorá trvá 30 až 60 minút. To je niekedy viac ako vie muž udržať pri pohlavnom styku. Práve nočné erekcie sú aj pre urológa ukazovateľom, či váš penis a telo fungujú správne. Preto sa nočné erekcie skúmajú ako prvé, ak muži narazia na problém erektilnej disfunkcie. Ak je však v noci všetko v poriadku, je potrebné vymeniť partnerku. Pretože v takom prípade je na vine len nedostatok vzrušenia, ale telo vám spoľahlivo funguje.

Za všetko môžu sny

Možno ste dodnes netušili, ale väčšina nočných snov sa odohráva v našej mysli bez toho, aby sme si ich ráno pamätali. Snívame pritom naozaj každú noc. A práve sny stoja za poctivým tvrdnutím penisu. Počas spánku dochádza k zvýšeniu aktivity parasympatického systému. To spomaľuje srdcový rytmus, uvoľňuje vaše svaly a naštartuje hlbší stav snov. Presne to podnecuje vývoj nočných erekcií. Možno si myslíte, že ste mali pokojnú noc, ale váš penis vie, koľkokrát ste boli v pozore, lebo ste snívali o niečom pikantnejšom ako je čínske kung pao.

Nočná erekcia je základom tej dennej

Nočné erekcie sú jedna z dôležitých súčastí, ako udržať tkanivo penisu mäkké a pružné. Rovnako spánkové erekcie inšpirujú hladké svaly vo vašom penise, aby sa uvoľnili, a umožnili krvi penisom voľne prúdiť. Vďaka tomu budete mať skvelú formu aj v čase, keď o sexi žene s nohami naširoko nebudete len snívať.

Čo naznačuje chýbajúca nočná erekcia?

Je ťažké určiť, koľko a ako dlhých erekcií máte. Ak ste zdravý, nie je to potrebné počítať. Stačí, ak sa aspoň občas v noci zobudíte na to, že vás niečo tlačí tam dole. Ak však začnú takéto príhody chýbať a ráno si ani nespomeniete, kedy ste mali pevný penis, môže to naznačiť zdravotný problém. A nielen s pohlavným ústrojenstvo. Chýbajúca nočná a ranná erekcia môžu signalizovať problémy s  tlakom, nízkou hladinou testosterónu, cukrovku aj ochorenie tepien. Preto je vhodné funkciu vášho penisu pravidelne testovať. A to nielen v noci, ale aj počas dňa.