MENU
Menu
zdroj: Shutterstock
Ilustračná snímka

Sex a flirt Erekcia nie je veda: Ako vydržať v pozore dostatočne dlho?

Penis prechádza počas sexu rôznymi fázami stoporenia. Asi tou najhoršou je, ak zmäkne skôr, ako upokojíte partnerku či nebodaj seba. Tomu sa však dá vyhnúť správnym prístupom.

Erekcia nie je samozrejmosť
Erekcia môže skončiť dvoma spôsobmi. Vašim uspokojením, alebo vyprchaním vzrušenia. No a to sa stáva často skôr, ako partnerka prežije plnohodnotné uspokojenie. Nejde pritom o dôvod znepokojovať sa, občas sa to stane každému. Podľa štatistík až 15 percent mužov vo veku 20 až 39 rokov už zažilo stav, kedy im nástroj vypovedal službu predčasne. Vo veku nad 40 rokov už iba 20 percent mužov priznáva, že dokážu ostať vždy tvrdý tak dlho, ako chcú. S našimi radami však môžete dlhú erekcie výrazne podporiť.

Neobmedzte sex len na „sex“
Samotný sexuálny akt je skvelý. Lenže ak máte do ženy vnikať monotónnym pohybom niekoľko desiatok minút, môže to stratiť svoje čaro. A s čarom sa stráca aj erekcia. Mnoho mužov navyše potvrdzuje, že čím je žena vlhšia, tým viac strácajú pocit zovretia vo vagíne, čo znamená ochabnutie. Preto je skvelé meniť polohy, vychutnávať si partnerkine telo, prerušiť sex a oddávať sa masáži, prípadne skúsiť rôzne praktiky. Vydržíte tak dlhšie navnadený.

Náskok vďaka technike
Prečo nevyužiť aj technické vychytávky v podobe krúžkov na penis. Tie zoženiete za pár centov. Hodia sa hlavne vtedy, ak ste napríklad po párty, po ťažkej noci, alebo viete, že dnes nemáte super kondíciu. Takýto krúžok vám po erekcii jemne zabráni, aby krv z penisu odtiekla, takže vydržíte pevnejší o niečo dlhšie, ako keby ste to nechali len na prírodu.

Vyskúšajte fetiš
Fetiš je niečo ako zázračný gombík na erekciu. Ideálne použiť hlavne v situáciách, kedy už sa s milenkou dokonale poznáte. Skúsiť fetiš mnohí muži prirovnávajú k vzrušeniu, akoby mali zrazu v posteli novú partnerku. No a erekcii to výrazne pomôže. Okuliare, tenisky, pančuchy, bičík, podpätky. Fetišov existuje množstvo. Stačí ak poznáte ten svoj. Potom už je vec na partnerke. Tešiť z vašej erekcia sa bude aj ona.

Dajte si vodu namiesto kávy
Nerobte chybu stoviek mužov, ktorí v snahe vydržať dlhšie svieži, siahnu po káve. Káva zvyšuje tlak, nabudí vás, ale do žíl vám automaticky vpašuje aj nervozitu. A tá si s pevnou erekciou vôbec nerozumie. Navyše na to, aby bol penis ako skala potrebujete dostatok hydratácie. Ak máte hustú krv, v posteli hustým nebudete.

Nezačnite stresovať
To, že počas dlhého sexu penis stvrdne občas viac, inokedy menej, je bežná súčasť milostného aktu. Ak zacítite, že penis mierne ochabol, hlavne nerobte paniku. Pretože po chvíli už bude zasa ako skala. s jedinou výnimkou. Ak spanikárite, že vám klesá. Vtedy sa vytratí akékoľvek vzrušenie, mozog ohlási stav núdze, do krvi sa dostane kortizol a hotovo. Erekcia dokonale klesne a jej stav je nezvratný. Preto vždy zachovajte pokoj a sústreďte sa na potešenie, nie na stav vášho údu.