Rýchlejšie vstávanie

Poznáte tie paradoxy, že čím skôr vstávate o to neskôr prídete ráno do práce alebo na vyučovanie? S ranným sexom sa vám to nestane. Pretože takáto aktivita je koncentrovaná energia. Stačí päť minút, ktoré obetujete napríklad tým, že vynecháte ranný prehľad sociálnych médií a radšej si zasúložíte. Výsledok je skutočne prekvapivý. Môžete získať omnoho viac času, pretože po sexe stihnete všetko s väčšou dávkou energie. Preto sa rozhodne oplatí spraviť si takýto ranný hack time manažmentu.

Super dávka radosti

Sex je skvelý, príjemný a ovlažujúci vždy. Ráno však dostáva iný rozmer. Všetky hormóny ako oxytocín, testosterón, ale aj endorfíny začnú fungovať doslova „na prázdny žalúdok“. Vaše telo ešte nie je preplnené stresovým kortizolom a preto dostanete do žíl akoby elixír dobrej nálady. Naše telo pritom do veľkej miery funguje tak, že ak obsadíte receptory dobrými hormónmi, tie zlé sa už na ne viažu ťažšie. Platí to však aj opačne. Teda kto prv príde, ten prv melie. Preto vás sex naladí do práce aj dňa absolútne dokonale.

Utužíte si vzťah

Pusa na rozlúčku s partnerkou, kým sa obaja rozbehnete za svojimi povinnosťami, je fajn, ale je to omnoho menej, ako keď sa poriadne pomilujete. Verte či nie, vďaka spoločne „navareným“ hormónom šťastia a potešeniu budete k sebe aj večer omnoho milší a váš vzťah bude prosperovať. Pretože sex je jeden zo základných pilierov vzťahu. Jeho udržiavaniu v dobrej kondícii sa určite oplatí venovať pozornosť.

Nemusíte sa báť zlyhania

Skvelou správou je, že ráno to skutočne pôjde ako po masle. Nemusíte sa báť, že budete potrebovať dlhé minúty prípravy, pretože váš organizmus je na ranný sex dokonale pripravený. Ranná erekcia sa nemusí rozplynúť len tak do nohavíc. Ideálne je využiť ju vo svoj prospech a pritúliť sa k partnerke. Navyše, po zobudení máte aj najviac testosterónu. Preto stačí aj krátka či menej intenzívna stimulácia a máte o príjemné pocity postarané.

Masturbácia nefunguje

Síce aj ňou sa naplní vaše telo istými príjemnými pocitmi, ale chýba spolupatričnosť, potešenie so ženou, objatie, jednoducho všetky tie veci, ktoré robia sex dokonalým. Preto sa rozhodne nesnažte ranný sex nahradiť vlastnými dlaňami, ale popracujte na vzťahu, aby sa aj partnerka nadchla pre spoločné ranné vyvádzanie.