Väčšinu života však penis strávi v uvoľnenej pozícii. A preto je dobré vedieť, čo sa podpisuje na jeho výzore. A v správnej chvíli to vysvetliť aj partnerke.

Nenájdete rovnaký penis

Urológ  Seth Cohen videl vo svojom živote viac penisov, ako si vie ktokoľvek z nás vôbec predstaviť. Preto môžeme pokojne veriť jeho tvrdeniu, že na svete by sme nenašli dva rovnaké penisy. Každý je jednoducho originál. Rovnako ako naša stavba tela, farba vlasov či odtlačky prstov. Čo penis, to originál. A to isté platí aj pre veľkosti.

Neverte vlastným očiam

A nemala by im veriť ani partnerka. Pretože sa môže ľahko stať, že ak uvidí nahý penis väčší ako pozná z vašich nohavíc, bude ohromená jeho možnosťami, no prvý dojem nemusí byť posledný.  Seth Cohen totiž upozorňuje, že mužov možno rozdeliť do dvoch kategórií. Tých, ktorí majú penis naozaj malý, ale pri erekcii sa im niekoľkonásobne zväčší. Druhou kategóriou sú muži, ktorí majú ochabnutý penis atraktívne veľký, ale pri erekcii len stuhne a svoju veľkosť prakticky neznásobí. Preto pozor na prvý dojem.

Čo vplýva na rast penisu?

Seth Cohen nemá jasnú odpoveď. Je v tom genetika, pružnosť ciev aj unikátnosť každého penisu. Platí však pravidlo, že väčšie penisy v ochabnutom stave sú často v erekcii menej nápadné. Naopak menší penis vie poriadne prekvapiť. Preto nezáviďte mužom, ktorí sa na nuda pláži prechádzajú s ochabnutým kanónom. Môže to byť všetko, čo so svojim penisom predvedú.

Veľkosť nie je vždy rovnaká

Nedá sa presne určiť ani zmerať, o koľko sa penis počas erekcie zväčší. Priemerom je trojnásobné zväčšenie, ale nemusí to platiť vždy. Veľkosť ochabnutého penisu nie je totiž vždy rovnaká. Iná bude ak ste v pohode, iná v strese. Rozdiel vo veľkosti počas príjemného letného dňa a keď vyleziete zo studenej sprchy je markantný.

Seth Cohen ďalej upozorňuje, že penis v ochabnutom aj stoporenom stave zvykne zmenšovať veľkosť ak sa „nepoužíva“. Na pravidelné prebúdzanie toporivých teliesok sa pritom hodí aj masturbácia. Ak málo športujete a súčasne ak trpíte nadváhou, ukracujete sa preukázateľne o penis. A to ako v ochabnutom, tak aj stoporenom stave. Preto pozor, aby ste o svoju pýchu neprichádzali nesprávnou starostlivosťou.