Čo je to vlastne swingers? 

Je to prekročenie hraníc, je to vystúpenie zo zovretia monogamie a je to jednoducho životný štýl. Ak sa spýtate ľudí, ktorí prepadli tejto zábavke, tak vám povedia, že je to rovnako silné ako príslušnosť k motorkárskej filozofii, nudizmu alebo zdravému stravovaniu. Ide jednoducho o životný štýl. Swingers je možnosť, ako ostať vo vzťahu, ale súčasne si užívať pôžitky spojené s viacerými milostnými partnermi. 

Swingers nie je polaymoria

Najväčší rozdiel je v tom, že swingeri majú vždy iba jeden romantický vzťah a sexuálne vzťahy si doprajú neviazané. Polyamoria je formou nemonogamie, v ktorej sú ľudia otvorení viacerým vzťahom naraz. To znamená, že pri swingers máte jednoducho neviazaný sex, pri polyamorii už máte rovno aj vzťah. Swingers je teda viac pre povahy, ktoré si chcú užívať a menej sa viazať. Pretože vedia, že občas je zložité zvládnuť aj jeden vzťah, nieto ešte dva či niekoľko.

Začnite v menšom

Keď už viete, čo to swingers je, tak je dobré vedieť, ako začať. Najvhodnejšou formou je skúsiť výmenu partnerov v malom. Napríklad len s jedným alebo dvoma pármi. Takýchto ľudí nájdete obvykle celkom ľahko na rôznych zoznamkách alebo na erotických chatoch. Je to rýchle, praktické a zistíte, či je to pre vás. 

Kluby, ktoré vám nedajú spať

Ak sa vám predstava páči a už viete, že sa na swingers nebudete ostýchať, pokojne zamierte aj do swingers klubu. Sem mieria ľudia, ktorí sú ochotní vystriedať za noc čo najviac sexuálnych partnerov. No to nehovorí, že aj všetkých. Na swingers je dovolené pozorovať iných, ale pridať sa len po zvolení. Nie každá žena, ktoré čaká na štyroch, totiž čaká na vás.

Skúste aj to, čo doma nie

Mnohí si obľúbia swingers aj preto, že majú možnosť vyskúšať, na čo ich partner nie je, nemá chuť, alebo robiť nechce. No a samozrejme ak ste obaja swingeri, tak to partnerovi doprajete a vy si užijete zasa inak. Takto poňatá výmena môže vzťahu doslova a do písmena pomôcť.