Sex môže byť aj bolestivý

Bolesť pri sexe je v skutočnosti celkom bežná. Takmer tri zo štyroch žien uvádzajú, že bolesť pri sexe niekedy počas svojho života zažili. Bolesť je často spôsobená príliš veľkým trením, čo sa stáva, keď je sex príliš drsný alebo keď nie je dostatok lubrikácie. Ženy sú na bolesť omnoho citlivejšie ako muži.

Rozhoduje klitoris

Zatiaľ čo zážitok zo sexu sa môže veľmi líšiť od človeka k človeku, najčastejšie ženy hovoria, že penetračný styk im prináša pocit plnosti a stimuláciu klitorisu pri orálnom sexe vnímajú ako pocit „citlivého chvenia.“ Niektoré dokonca hovoria o pocite vznášania.

Vnímanie cez emócie

Fyzické a psychické pocity, ktoré vznikajú pri sexe, pramenia z návalu hormónov. Ten je spojený práve s pocitom naplnenia pri sexe. Poznamenáva, že je tiež bežné, že ženy pociťujú teplo dole vďaka zvýšenému prietoku krvi v tejto panvovej oblasti.

Sex ako potešenie

Faktom je, že každá vagína je jedinečná a ľudia zažívajú prenikanie veľmi odlišnými spôsobmi. Niektoré ženy opísali tlak a teplo, iné spomínali kardio a dokonca nepohodlie. Základom však je, že najkrajšie pre ženy je jemné dráždenie klitorisu, ktoré spoločne prirovnávajú k brnkaniu na tú najcitlivejšiu strunku. Vždy je však dobré si o konkrétnych pocitoch pohovoriť s každou ženou osobitne. Pretože každá od sexu požaduje niečo iné.