Ranná erekcia už od počiatkov

Mužov sprevádza ranná erekcia ešte skôr, ako sa začali dorozumievať artikulovanou rečou. Navyše, aj u pračloveka znamenala pevná erekcia jasný signál smerom k partnerke aj bez dlhých rečí. A tento výdobytok evolúcie pretrval až dodnes. Zaujímavé však je, že veda pokročila v skúmaní dôvodov, prečo sa tak deje. Nesúvisí to paradoxne s erotickou žiadostivosťou ani intenzitou libida. Na vine sú spánkové cykly.

Erekciu mávame niekoľkokrát za noc

Nie je to len ráno, keď vám penis mimovoľne stuhne. Počas noci sa tak deje tri až štyrikrát v závislosti od toho, v akej fáze spánku sa práve nachádzate. Iniciátorom pevnosti penisu je REM fáza, kedy aj snívame. A nielen erotické sny. Nočná erekcia je aj lakmusovým papierikom pre urológa, či je v prípade poruchy erekcie na vine telo, alebo psychika. Pretože ak vám stuhne v noci, zlyhanie spôsobujú psychické, a nie fyzické faktory.

Štyri fázy erekcie

Aby sa vám penis postavil ráno do pozoru, je potrebná aktivácia niekoľkých mechanizmov.

Prvým je parasympatický nervový systém, ktorý je zodpovedný za odpočinok a trávenie. Počas spánku systém spôsobuje uvoľnenie svalov tela, spomalenie srdcovej frekvencie a zvýšenie prietoku krvi do penisu.

Po druhé, sú to hormonálne zmeny, ku ktorým dochádza počas spánku, pričom hladina testosterónu stúpa, keď sa blížite k prebúdzaniu.

Tretím dôvodom je jednoduché trenie penisu v dôsledku polohy pri spánku, plachty alebo nočného oblečenia.

Nakoniec je tu skutočnosť, že váš močový mechúr je zvyčajne plný, keď sa prebudíte. To môže viesť k stlačeniu sakrálnych nervov, čo môže spôsobiť reflexnú erekciu.

Na tom, že vám teda ráno stojí penis ako skala pôsobí viacero faktorov a nepotrebujete ani erotickú stimuláciu. Avšak využiť svoju pevnosť na ranné radovánky nie je nič zlé. Naopak. Na prevedenie rýchlovky je tento stav priam dokonalý. Už si len k tomuto rannému návyku osvojiť aj ten návyk sexuálny.