MENU
Menu
Podľa odborníka by sme sa teraz mali sexuálnym hrám venovať viac, ako obyčajne a dopriať si na ne čas.

Sex a flirt Čo sa stane s telom, ak nemá dosť sexu? Nič dobré nečakajte

Pohyb a zdravé stravovanie sú najčastejšie prezentované cesty, ak chcete ostať zdravý a fit. Lenže bez sexu sa nedočkáte zdravého ducha ani tela. Aj keby ste od rána do večera jedávali len vločky s mliekom a nabehali ročne stovky kilometrov.

Bez sexu zdravý nebudete
Túto zásadu si treba osvojiť a prijať aj zistenie, že pokiaľ je telo mladé a zdravé, tak to nejako zvládne. No čakať so sexom dlhšie ako do dospelosti už naozaj hraničí so sebapoškodzovaním.  Bez pravidelnej sexuálnej aktivity totiž telo chradne. Dokonca aj vlastnoručná práca je lepšia ako nič, hoci s partnerkou to ide nielen lepšie, ale aj zdravotný efekt bude významnejší.

Penis sa postaví na odpor
Aj keď v tomto prípade je vhodnejšie hovoriť skôr o hraní na mŕtveho chrobáka ako o stavaní. Štúdia z roku 2008 jasne poukázala na vplyv sexuálneho života a zdravie pohlavných orgánov. Muži, ktorí mali len mizivú sexuálnu aktivitu, trpeli omnoho častejšie impotenciou. Naše telo je totiž dosť lenivé a preto prirodzene orgány, ktoré nemusí používať, odpíše ako zbytočné. Prebudiť ich potom k životu vôbec nie je jednoduché. Len pravidelným sexom a masturbáciou si udržíte erektilnú kondíciu do vysokého veku.

Hrozí rakovina prostaty
Štúdie zistili, že muži, ktorí počas týždňa ejakulovali priemere 4,6-krát, prakticky nemali problém s rakovinou prostaty, ktorá je mimochodom najrozšírenejší mužským nádorovým ochorením. Trochu to aj napovedá o stave našej sexuálnej aktivity. Skrátka muži majú omnoho menej sexu, ako je zdravé. Preto ak vám bude chcieť partnerka na raňajky dať nejakú extra riasu proti rakovine, radšej si vypýtajte pár čísel. Po nich vás neohrozia ani smažené vajíčka.

Viac depresie a smútku
Štúdia na Oregonskej štátnej univerzite zistila, že páry s aktívnym sexuálnym životom boli v práci oveľa šťastnejšie. A nielen v práci, ale aj v partnerskom živote, skrátka celkovo. Sex má teda veľkú spojitosť aj s duševným životom. Preto ak stretnete drzých, otravných, nepríjemných, namosúrených a zlých ľudí, nemajte im to za zlé. Boli by na tom lepšie, keby mali dostatok sexu. No oni sú skrátka len sexuálne neuspokojení.

Krvný tlak začne nebezpečne stúpať
Poznáte tichého zabijaka, ktorý má na Slovensku na konte extrémne mnoho predčasných úmrtí? Je to vysokú krvný tlak. Okrem množstva iných príčin stojí za jeho zvyšovaním práve nedostatok sexu. Pri sexe sa totiž cievy prečisťujú a zároveň sa do tela vyplavia hormóny, ktoré znižujú stres aj krvný tlak. Preto ak vám na preventívnej prehliadke namerajú zvýšené hodnoty, upravte stravu a doprajte si viac sexu. Do lekárne preto chodiť nemusíte. Jedine, že by ste si namiesto receptu odskočili dozadu za peknou laborantkou. Tá vie niekedy pomôcť viac ako tabletky.