Bezpečie nie je len fyzická prevaha

V časoch, keď musel muž uloviť mamuta, založiť oheň a uchrániť ženu nielen pred nepriateľmi, ale aj pred inými záujemcami o jej telo z vlastného kmeňa, bola fyzická zdatnosť hlavným atribútom bezpečia. Doba sa však zmenila a v súčasnosti už svaly a fyzická kondička na bezpečie nestačia. Určite nie sú na zahodenie a stále dokážu v žene prebudiť spomienku na časy, lovcov a zberačov, ale už jednoducho nestačí.

Bezpečie je o dôvere

Dnes vám už žena nemusí dôverovať, že sa vrátite z lovu a ona ani deti nebudú hladné. Má predsa kreditnú kartu. Podľa Justina Myersa, autora kníh o ženách a vzťahoch, sa budovanie dôvery presunulo do sociálnej oblasti. To znamená, že sa partnerka môže spoľahnúť na vaše pochopenie. Môže vám povedať všetko a vie, že ju nezotriete ako šmuhu na okne, ale ju vypočujete a pochopíte. Dôvera je o tom, že sa nemusí báť priznať pred vami svoje emócie a vy jej budete oporou v ťažkých chvíľach. Rozhodne ju nebudete zhadzovať.

Zvedavosť vzbudzuje dôveru

Zvedavosť je jedna z vecí, ktorá stojí ako základný pilier dôvery medzi vami a partnerkou. Ak zistí, že sa jej nespýtate, ako sa mala, čo robila, čo sa jej počas dňa prihodilo, aké sú jej plány na víkend, začne mať pocit neistoty. Justin Myers tvrdí, že takáto neistota je veľmi skľučujúca, pretože žena má zrazu pocit, že je pre vás len objekt a nie seberovný partner. Navyše, že sa nezaujímate o ňu, iba o vlastné uspokojenie. A to je veľký problém. Buďte príjemne zvedavý, prejavte záujem a vybudujete si tak pevný vzťah postavený na dôvere.

Buďte vo vzťahu lídrom

Netreba si to pliesť s diktátorským režimom. Ženy nie vždy majú rady vedľa seba dominantného partnera, ale líder je pre nich muž, ktorý ich baví. Líder totiž dáva nádej na dobré zajtrajšky. Na budúcnosť, pre ktorú má plán. No a plán je znakom toho, že aj partnerku prevedie známymi cestičkami v neistej budúcnosti. Ženy milujú a obdivujú lídrov. Nielen preto, že prinášajú inovácie do bežného života aj vzťahu. Ale práve pre ten pocit dôvery, že líder vidí aj za roh a partnerka sa tak môže spoľahnúť, že ak mu dá ruku, nenechá ju osamotenú.