Keď orgazmus odzvoní, niekoho to ťahá jesť, iného zapáliť si a niekto rovno zalomí. Za všetko môže náš mozog.

Čo sa deje v tele po sexe? Prečo nás to láka do chladničky a po cigaretu?
Počas orgazmu je v napätí takmer každý sval. V očakávanom momente sa všetko stiahne, exploduje obrovské množstvo energie a potom už len doznieva slastný pocit. V tele sa deje niečo podobné, ako keď sa ráno zobudíme a naťahujeme sa pred slnkom. Niet preto divu, že rovnako ako ráno, sa nám chce buď späť do postele, do chladničky, po kávu plnú energie či rannú cigaretku.

Enzýmový koktejl
Norepinefrín, serotonín, oxytocín, vazopresín, prolaktín a oxid dusíka - koktejl, v ktorom sa náš mozog kúpe po orgazme. Každý z enzýmov robí niečo iné. Prolaktín nám dáva pocit sexuálneho uspokojenia a zároveň určuje čas do ďalšieho kola. Jeho hladina je najvyššia, keď spíme, a preto nás to berie rovno do ríše snov. Spať chodia rovnako muži i ženy, rozdiel medzi pohlaviami nie je. Tvrdenie, že sú to muži, ktorí zaspia, je mýtus. Jeden z dvojice, ktorý ostane hore, si to však pamätá. Podobne nám viečka zatvára oxytocín a vazopresín. Prvý znižuje hladinu stresu a druhý môže za pocit vytúženého relaxu.

Cigareta z filmu
Nikotín dokáže relax znásobiť, zníži prísun krvi a kyslíku do mozgu, a tak sa po orgazme dá dosiahnuť uvoľnenie. Samozrejme, fajčenie má svoje negatíva a vedie k závislosti, o to viac v takomto prípade. V skutočnosti sú len dva dôvody, prečo ľudia fajčia po sexe. Prvý - sú závislí od nikotínu. Druhý - videli to vo filme.

Doplniť energiu
Do chladničky nás ženie hlad. Po vynaloženej energii treba kilojouly doplniť, a tak siahneme po niečom poriadne mastnom, chutnom a energickom. Od spracovaného mäsa cez zmrzlinu až po pivo. Chce to najmä cukry. Zaútočiť na chladničku a nechať partnerku v posteli samú teda nie je žiaden hriech. Jednoducho tak ľudské telo funguje.

Smartfón
Čoraz viac sa rozmáha tradícia "čeknúť fejsbučik" rovno po sexe. Či náhodou nepribudlo upozornenie alebo nové správy. Aj v tomto prípade ide len o to isté, o čo pri cigarete. Závislosť. Novou módou sú aj selfies po sexe. Práve hormóny, ktoré sa po sexe uvoľnia, majú za následok, že vyzeráme akosi "inak" než na ostatných selfies.