Štyri fázy mužskej premeny

Na to, aby ste vyťažili zo sexu maximum, si každé telo muža prejde štyrmi fázami zmeny. Každá z nich s našim telom spraví niečo úplne iné. a spolupracujú spolu navzájom. Ak sa nimi prepracujete všetkými, budete mať za sebou krásny sexuálny zážitok.

Vzrušenie

Stačí vidieť peknú ženu, prípadne len obrázok, automaticky sa začne zvyšovať prietok krvi okolo vášho penisu. Ak sa k vizuálnemu alebo myšlienkovému predmetu pridá aj záujem, ste na najlepšej ceste k pevnej erekcii. V tejto fáze začína srdce pracovať rýchlejšie a zrýchli sa aj dych, aby boli vaše cievy pripravené zvýšiť objem krvi v penise. Táto fáza zvyšuje napätie a vyvoláva vyššiu túžbu po sexuálnom spojení.

Plató

V tejto fáze sa už zmeny na mužskom tele stávajú zreteľnejšími a nedajú sa prehliadnuť. Penis je tvrdý, môže prísť k stiahnutiu predkožky a hlavne penis začne vylučovať aj prostatickú tekutinu, aby bol prienik do ženy ľahký a vláčny. V tejto fáze prebieha najväčšia časť vzrušenia a neustále sa zintenzívňuje. Srdce bije rýchlo, zreničky sú rozšírené, telo prestáva vnímať okolie, pripravuje sa na vyvrcholenie.

Orgazmus

Najžiadanejšia fáza celého sexuálneho zážitku. Vzrušenie dosiahlo svoj vrchol. Semenníky sa stiahnu, prichádza k ejakulácii a celkovému uvoľneniu. Koncentrácia hormónov šťastia dosahuje svoju maximálnu mieru a prichádza uvoľnenie a uspokojenie. Blažený pocit, nasýtenia sexuálneho pudu. V krvi koluje oxytocín, dopamín a endorfíny. Cítite sa ako po dobrom drogovom tripe a nie je to náhoda. Pretože práve uvedené hormóny sa vyplavujú aj pri užívaní niektorých drog. Niektorí lekári preto orgazmus považujú za návykový, ale na rozdiel od drog neškodný.

Upokojenie

Po orgazme sa penis vracia do svojho pôvodného stavu. Aktivita a nabudenosť sa preklápajú do uspokojenia a príjemnej únavy. Tá trvá niekoľko minút, niekedy aj hodín. V tejto fáze je človek akoby najedený a opojený sexualitou. No nepotrvá dlho a chuť zažiť príjemné chvíle a opäť telu dopriať pôžitok zo sexu sa čoskoro vráti. Návrat túžby je však u každého značne individuálny.