Sme puritáni

Napriek tomu, že atraktívne a nové sexuálne praktiky realizuje stále početnejšia skupina dvojíc, aj tak sme podľa expertky na vzťahy Megan Flemingovej stále prudérna spoločnosť. Nemôžeme sa ani porovnávať so sexuálnou otvorenosťou takého antického Ríma, v ktorom sa kúpele menili na kráľovské swingers párty plné sexu a sexuálnej voľnosti. Na druhej strane priznáva, že neustále zvyšovanie sexualizácie spoločnosti prispieva k intenzívnejšiemu záujmu o sex a zvyšuje nadržanosť, ktorú si mnoho mladých mužov nemá kde vybiť. A tu nastáva disharmónia, ktorá môže škodiť mužskému telu aj duši.

Masturbácia je skvelá vec

Masturbácia je niečo ako instantná polievka. Uhasí váš hlad, stačí pár minút, prakticky žiadne starosti a vec rýchlo vybavená. Avšak nie je to jedlo na každý deň. Flemingová upozorňuje mužov, že nie je nič zlé, ak si siahnete do rozkroku aj každý deň. No problémom je, ak sa ukájanie stane prioritou vášho dňa. Ak odkladáte povinnosti, prácu, vlastný sebarozvoj a vymieňate ho za lovenie stále vzrušujúcejších zdrojov na prebudenie vzrušenia k masturbácii. Ako hovorí, raz denne stačí.

Nadržanosť nie je hriech

Ideálne je, ak máte partnerku a možnosť mať s ňou sex pokojne každý deň a to aj viackrát. Svoju nadržanosť však efektívne prekryte záujmom, snahou uspokojiť jej telo, urobiť jej dobre, objaviť s ňou nové podnety. Pretože ak ukážete, že ste iba nadržaný na sex, partnerka sa môže cítiť ako nástroj na vaše uspokojenie a to žiadnej žene nepadne dobre. Naopak, ak správne túto svoju túžbu zastriete do opatery o jej telo, bude k dispozícii na vaše chúťky aj viac ráz za deň.

Keď je to problém

Byť nadržaný je u mladého muža správna vec, no len do tej miery, kým vám nezastrie pohľad na svet. Problém je ak myslíte na sex ako najhlavnejší bod vášho dňa. Vtedy je možné, že vaše telo už vykazuje závislosť na sexe a orgazme, čo môže byť podľa Flemingovej nebezpečné pre vašu prácu, koníčky aj vzťahy. Čo teda radí? Presmerovať záujem o sex aj na iné aktivity, ktoré vám prinášajú radosť a endorfíny do krvi. Napríklad začať behať, cvičiť, venovať sa umeniu alebo športu. Práve tieto dve činnosti majú podľa terapeutky rovnako ovlažujúci vplyv a znížia mieru vašej nadržanosti. A to sa rozhodne oplatí, aby ste na konci rovnice mali uspokojivý sex a okolie na vás nepozeralo ako na sexuálneho predátora.