Zahraničný prieskum poukázal na päť dokola sa opakujúcich mužských omylov, ktoré vedia ženu na rande celkom otráviť. Čomu sa radšej vyhnúť?

1. (Ne)Sebavedomie
Bodom číslo jeden, ktorý je možno trochu rozporuplný, je sebavedomie. Podľa opýtaných žien ich odrádza, ak sa fešák na druhej strane stola správa prehnane sebaisto, odradí ich však aj presný opak - teda chlap so stiahnutým chvostom. Jedno im evokuje nadutého sukničkára, druhé zase muža, čo sa nedokáže o ženu (ani seba) postarať. Hoci je často na vine nervozita z rande, najlepšie je snažiť sa správať prirodzene a uvoľnene.

2. Mobil
Hoci dnešná doba sa bez mobilov nezaobíde, ženy sú otrávené, ak je tento výdobytok na rande dôležitejší ako ony. Mať ho položený na stole obrazovkou nahor je prvým signálom, ktorý hneď zachytia, pustený zvuk druhým a ak muž neustále kontroluje prichádzajúce hlásenia, to sú už úplne otrávené. Ak zvoniaci telefón zdvihne, stretnutie podľa nich nejde tým správny smerom.

3. Prikyvovanie
Randenie je pomerne náročné, nakoľko človek nikdy nevie, čo ten druhý očakáva. Muži i ženy tak často skĺznu do roviny neustáleho pritakávania, čo sa však z pohľadu opýtaných respondentiek nejaví ako ten správny krok. Absencia vlastného názoru býva považovaná za negatívnu vlastnosť a môže spôsobiť, že sa muž stáva nezaujímavým. Druhé rande tak pláva do zabudnutia.

4. Výsluch
Sedieť na drinku či pri večeri s možným kandidátom na partnera by sa podľa žien nemalo zmeniť na výsluch. Nadmiera otázok je vraj niečím, čo dokáže poriadne odradiť, nakoľko to narúša atmosféru stretnutia. Ideálna ženská predstava je prirodzená konverzácia a nie neustále odpovedanie na otázky, ktoré na nich muž páli.

5. Práca
A čo témy preberané na rande? Respondentky prieskumu sa zhodli minimálne v tom, že nemajú rady, ak sa reči muža točia iba okolo jeho práce. Takéto zameranie konverzácie našepkáva, že  je buď workoholikom, nudným chlapom bez súkromného života alebo je prehnane zameraný na peniaze. Ani jedno z toho mu na dojme z prvého rande nepridáva.