Rovnako však platí, že nie každý koniec musí byť definitívny. Preto ak to myslíte s návratom k bývalej vážne, namiesto lamentovania sa chopte akcie.

Dajte jej čas
Nie deň, ani týždeň. Jednoducho jej dajte priestor, aby začala fungovať bez vás a bez toho, aby mala každý deň v mobile správy od vás. Je to stratégia číslo jedna. Ak ste spolu niečo prežili, tak na vás nezabudne ľahko. Navyše, ľudský mozog má tendenciu zabúdať na to horšie a uchováva príjemné spomienky. Po dvoch mesiacoch už možno zabudne na trápenie a bude sama spomínať na to, že niektoré z tých pekných chvíľ by si dala odznova. A vtedy ste tu vy.

Ospravedlňte sa
Jednoducho sa úprimne ospravedlňte za svoje správanie. Každá žena ocení, ak poviete, že vás mrzia nezhody, problémy a ste ochotný sa napraviť. Človek, ktorý s vami prežil niekoľko mesiacov alebo rokov života, dokáže odpustiť skutočne mnoho vecí, ak vidí úprimnú ľútosť a snahu o nápravu.

Netlačte na pílu
Nerobte chybu v tom, že ak vás vezme na milosť, máte tendenciu okamžite pokračovať tam, kde ste skončili. Vrátane postele. Nie, partnerka si chce overiť, či to myslíte s ňou a so zmenou naozaj vážne. To si vyžaduje čas. Postup je rovnaký, akoby ste začínali randiť s niekým novým. Preto sa držte opatrného harmonogramu.

Neponižujte sa
Ospravedlnenie nie je ponižovanie. Rovnako nesľubujte niečo, čo neviete splniť. Radšej otvorene priznajte svoje chyby a to, čo dokážete zmeniť, a čo nie. Ak totiž budete vyzerať ako muž, ktorý bude pri jej nohách do konca života, sa stanú len dve veci. Budete vo vzťahu trpieť, alebo sľub nedodržíte a dvojnásobné sklamanie už odpustí skutočne len málokto.

Využite rozchod ako školenie
Rozchod nie je životná tragédia. Je to príležitosť, ktorá vám dokáže pomôcť stať sa lepším mužom. Každý rozchod má byť pre chlapa mementom, ako byť pre ženu lepším partnerom. Pravda je taká, že nielen muž je vinný, ale ak sa poučí a odstráni svoj podiel problému, stane sa pre ženy atraktívnejší. A ktovie. Možno časom aj pre tú, ktorá sa rozhodla pre rozchod.