Potešenie s orgazmu vám síce ostane, ale pridajú sa aj ďalšie. Pretože masturbácia nie je hriech, ale cesta osamelého bojovníka k zdraviu, šťastiu a pohode.

Budete tvrdší
Telo bez pohybu stráca svalový tonus. To znamená, že ochabuje a týka sa to aj penisu. Ak chcete mať aj po tridsiatke penis pevný, ako pätnásťročný junák, tak pravidelne masturbujte. Nielenže si tým robíte dobre, ale predĺžite si aj pevnosť a ostrý uhol vašej erekcie do vyššieho veku. Takéto dobré výsledky udržíte pri masturbácii tri až päťkrát týždenne.

Zlepšíte si výkon v sexe
Masturbácia je príkladom, že ani na cvičisku to nemusí byť ťažké, ak chcete mať dobré výsledky priamo na scéne. Masturbáciu treba brať ako prípravu na sex. Vďaka nej totiž viete lepšie odhadnúť, ako dlho potrebujete aké trenie, kým dosiahnete vyvrcholenie. Potom budete pri sexe aj vedieť lepšie nastaviť intenzitu súlože, aby ste vydržali toľko, koľko bude vyhovovať vašej partnerke.

Zlepšujete si imunitu
Je až zarážajúce, že pandemické komisie na Slovensku úplne ignorujú výskum hormonálnej terapeutky Jennifer Landovej, ktorá jasne poukázala na vplyv masturbácie na podporu imunity. Prostredníctvom pravidelnej osamelej rozkoše sa vaše telo stáva odolnejším pred vírusmi, baktériami, nachladnutím a čímkoľvek, čo by vás chcelo zahnať do choroby. Dôvodom je pokles kortizolu, stresového hormónu, ktorý ak vám koluje v krvi, oslabuje telo aj imunitu.

Zlepšuje náladu
Keď klesne kortizol, je priestor v krvi na dopamín a oxytocín a tieto prirodzené opiáty si telo vytvorí samo. Práve počas masturbácie. Preto ak vás začne chytať jesenná depresia, chyťte sa radšej ručnej práce. Je to príležitosť vylepšiť si náladu.

Budete žiť dlhšie
Tento výskum sa realizoval na tisícke mužov a dokázal, že muži, ktorí si dopriali orgazmus tri a viac ráz týždenne, dokázali žiť až o tretinu dlhšie ako muži, ktorí orgazmus ignorovali. Pritom nezáležalo, či to bol orgazmus so ženou, s dlaňou alebo erotickou hračkou. Preto ak ešte nemáte tento týždeň naplnené skóre, tak šup, zabojujte o dlhovekosť.