Neustále sa hlási o slovo
Možno to už medzi vami nefunguje ako medzi partnermi a tak si jednoducho poviete, že to skúsite bez seba. Otrepanú frázu, že by bolo fajn ostať aspoň kamaráti, mnohí berú ako klišé a pozdrav na rozlúčku. Nie však narcistické ženy. Pre ne je to možnosť, ako vám neustále zasahovať do života. A vy máte o jeden obranný mechanizmus menej, pretože ste si povedali, že ostanete kamaráti. Kamarátstvo sa však takto dá zneužiť proti vám. Hlavne, ak je účelové.

Sleduje svoje vlastné potreby
Existujú dvojice, ktoré skutočne po rozchode môžu ostať kamarátmi. No ak máte dočinenia s narcistickou osobou, za pár týždňov pochopíte, že kamarátstvom sleduje iba svoje vlastné potreby. Stále túži po pomoci, spoločnosti, chce od vás láskavosti, jednoducho hoci spolu nechodíte, jej tieň akoby bol stále kdesi za vami.

Chcú vás mať pod kontrolou
Chcú vedieť, čo robíte, ako žijete, či niekoho máte. Nie je to, že dúfajú vo váš návrat. Je to skôr preto, aby im v duchu poskočilo srdce pri každom vašom neúspechu a kolapse vzťahu. Radi si tak na vašom nešťastí nafúknu svoje ego. Vám však zahrajú ľútosť.

Milujú tajomstvá
Narcisti sú priam posadnutý tým, že vedia to , čo iní nevedia. No a pohľad do vášho súkromia im dáva pocit, že je stále pre vás dôležitými. No a to narcistickej duši stačí. Hoci už nie ste svoji, nikdy ste ju úplne neposlali zo svojho života preč. Pretože to by pre takúto povahu znamenalo najväčšiu porážku.

Pozor na to, čo robí
Ak začínate vnímať, že bývalka je príliš angažovanou, komentuje vaše fotografie, stále vám píše, sleduje čo robíte a hlavne komentuje, radí vám a chce „to najlepšie“, je načase kamarátstvo radšej ukončiť. Pretože ak to neurobíte, je vcelku možné, že vám nenápadne naruší všetky potenciálne vzťahy. Pretože sa bude cítiť ako tá, ktorá vám dala šancu a ako vidíte, žiadna iná s vami nevydrží. Pritom to bude práve kvôli nej.