O kurióznom prípade informovali v polovici júna 2022 čínske médiá. Istý muž zo Šanghaja podľa nich zverejnil neuveriteľne podrobný zoznam výdajov za randenie so ženou, ktorá sa s ním rozišla. Zoznam obsahuje stovky položiek aj s časmi, kedy došlo k ich zakúpeniu. Muž ho poslal bývalej s tým, že chce, aby mu jeho výdavky finančne vykompenzovala.

Zverejnenie zoznamu samozrejme vyvolalo veľký záujem nielen v čínskych médiách. Väčšinu ľudí najviac prekvapil fakt, že muž dokázal celé mesiace randenia myslieť aj na zadné vrátka a tvoriť zoznam výdavkov.

Sú na ňom naozaj všetky veci, ktoré muž počas vzťahu kúpil. Od obyčajných dvoch fliaš vody až po zdravotnú starostlivosť, ktorú zabezpečil pre expriateľkinu matku. Zoznam obsahuje aj poznámky o tom, či danú položku užívali spoločne, alebo bola jej jediným adresátom žena.

Jedným príkladom môže byť balíček čokoládových tyčiniek, pri ktorom sa píše: „Všetky som ich dal priateľke.“ V prípade účtu v reštaurácii ale pochopiteľne požaduje len polovicu sumy, pretože jedli obaja.

Spomína aj prípad chorej matky, ktorej platil nielen za hospitalizáciu. Pacientka totiž neskôr zomrela a muž spolu so svojimi rodičmi zaplatil za jej pohreb. Od expriateľky chce teraz peniaze naspäť.

Dovedna žiada v prepočte asi deväťtisíc eur, pričom podľa jeho záznamov minul na celý ich vzťah okolo 11-tisíc. Férovo však priznal, že niektoré veci, ako napríklad spomínanú večeru v reštaurácií, si užíval tiež.

Je otázne, či sa nejakých peňazí dočká, na internete sa však dočkal prevažne negatívnych reakcií. A aký je váš názor? Má podľa vás na peniaze právo, alebo sa jednoducho musí zmieriť s tým, že isté výdavky sú vo vzťahu normálne? Dajte nám vedieť v komentároch.