Zvieracie črevá

Už v dávnej minulosti pochopili, že najlepšia antikoncepciou je taká, ktorá zabráni stretnutiu spermie s vajíčkom. Lenže v minulosti nemali latex a nemali ani kondómy a tak si muži na penis museli navliecť zvieracie črevá. Takže si viete predstaviť koľko z citlivosti po takomto niečom ostalo. Avšak aby boli pohodlnejšie pre obe strany, ľudia zvykli najskôr namočiť črevá do teplej vody alebo mlieka. Uzlík na konci mal zabrániť výronu spermií vo vagíne.

Studená voda

Grécky lekár Soranus v 2. storočí prišiel s tým, čo pravdepodobne považoval za dômyselný nápad. Teoretizoval, že ženy môžu zabrániť tehotenstvu, ak po sexe sedemkrát skočili dozadu a zmyli sa vodou od kováčov na chladenie kovu. Samozrejme, že to nefungovalo, no časom sa v tele ženy začali hromadiť kovové zvyšky, čím sa dáma stala sterilnou. Ak teda najskôr nezomrela na otravu ťažkými kovmi.

Citróny

Máme ich doma a majú mnoho spôsobov využitia, no ako antikoncepcia sú prekonané. Hoci v minulosti sa na zabránenie počatiu používali vo veľkom. Ľudia z celého sveta sa spoliehali  na to, že rozrežú citrón na polovicu a vtlačia ho do ženskej vagíny., čo malo fungovať ako prirodzená membrána. Citrón by teoreticky mohol zabrániť spermiám, aby sa dostali do maternice. Okrem toho je citrónová šťava miernym spermicídom. Avšak spoľahlivosť je diskutabilná a hrozia komplikované vaginálne infekcie.

Kola

Kola so sebou spája mnoho mýtov a rôznych použití od pitia až po čistenie toalety. No a v minulosti sa používala aj ako „sprcha“ po sexe. Stačilo pretrepať fľašu, kým nie je pripravená na prasknutie, otvoriť viečko, rýchlo zasunúť do vagíny a nechať vypeniť. Ľudia si mysleli, že kyselina uhličitá zabije spermie. Fľašu považovali za ideálny tvar. Avšak to nefunguje a maximálne si žena privodí poškodenie vagíny tlakom a infekciou z cukru.

Drepy

Nie každý v starovekom Grécku bol na palube Soranusovej myšlienky kovovej vody a existovali aj iné spôsoby. Po sexe odporučili žene, aby urobila drep a potom si kýchla. Teória bola, že pri drepovaní a kýchnutí sa spermie dostanú von z tela. Prirodzene, metóda funguje tak spoľahlivo ako papierová čiapka proti dažďu.

Ortuť

Stará dobrá ortuť, na ktorú medicína tak často spoliehala. Aj ako na antikoncepciu. Hovorilo sa, že keď si po sexe dá žena ortuť, môže zabudnúť, že otehotnie. Ono to aj fungovalo, keďže mnoho žien nikdy nepočalo. Pretože sa jednoducho ortuťou otrávili.