Sexuálne otroctvo

Kto sa začíta to druhej Mojžišovej knihy Exodus, tak tam nájde aj zmienky a pravidlá, ako sa predáva dcéra mužovi. Doslova ako slúžka – manželka. No a s tým súvisel aj fakt, že sa doma nehovorilo nie, ani že hlava bolí. Ak sa chcete učiť dejiny v praxi, tak si pokojne môžete v rámci sexuálnych hier s partnerkou vyskúšať obľúbenú hru na slúžku a pána. Veď korene má priamo v Biblii.

Brat a sestra

Nuž, o nevlastnej sestre vzniká nielen veľa videí vo svete pre dospelých, ale Druhá kniha Samuelova v trinástom verši opisuje príbeh, kde hlavná postava volá svoju sestru do postele. Príbeh pokračuje, ona odmieta a tak fyzicky silnejší brat využije svoje postavenie a zmocní sa jej hlava - nehlava. Nie celkom romantika, ale ak by ste chceli mať s partnerkou odfajknutú jej tajnú túžbu o „znásilnení“, tak práve táto kniha vám môže poskytnúť naozaj zaujímavý scenár. Hoci Biblia incest neschvaľuje, nájdu sa príbehy, v ktorých je detailne popísaný.

Mnohoženstvo

Dnes sú prívrženci Biblie na strane monogamie a na Korán, ktorý dovoľuje mužom viac žien, pozerajú ako na Satanov zákonník. Má to však háčik. Aj Biblia zachytáva mnohoženstvo a to nielen u postáv, ktoré kopali za stranu nepriateľa. Kráľ Šalamún mal veľa manželiek a dokonca ani Abrahám sa netajil tým, že jeho manželka nebola v jeho živote jedinou ženou. Biblia, ako sa zdá, ponúka viacero alternatív spolužitia a nielen monogamiu, prípadne celibát.

Sex ako potešenie

Kniha Prísloví v piatej kapitole rozpisuje priam magické verše o tom, ako majú prsia ženy muža uspokojiť. Techniku už nepopisujú, no Biblia v týchto kapitolách podčiarkuje nielen reprodukčný význam sexu, ale aj prínos pre rozkoš a potešenie. Výsledkom Biblie je, že ani muž ani žena by si nemali odriekať potešenie. Ani hru s telom navzájom. Rozkoš z erotiky tak rozhodne nie je nič hriešne.

Najznámejšia prostitútka

Nevystupuje vo filme Pretty Woman s Juliou Roberts, ale v Novom zákone ako Mária Magdaléna. V Biblii je zachytené, že Ježiš neopovrhoval kňažnami lásky. Naopak, patrili do každodenného života aj jeho apoštolov. Ide teda o potvrdenie, že prostitúcia skutočne patrí k remeslu, ktoré sa radí k najstarším a nezabudla naň ani Biblia. Vy s ním ešte nemáte skúsenosť?