MENU
Menu

Sex a flirt ANTICKÝ SEX: Súložilo sa s kadečím!

Nespútané orgie, sex s hospodárskymi zvieratami aj homosexuálne armády vládli starovekým kultúram. Prečítajte si o erotických praktikách, na aké v učebniciach dejepisu neostalo miesto. ANTICKÝ SEX: Súložilo sa s kadečím!
Roztopašní bohovia
Ak ste si mysleli, že nič menej romantické ako „právo prvej noci“ sa čerstvo oddanej neviestke nemôže stať, potom ste asi nepočuli o svadobnom rituáli Féninčaniek. Kým sa pomilovali s manželom, museli sa na neho pripraviť provizórnym prepichnutím panenskej blany za pomoci kamenného falusu, symbolizujúceho penis boha Asshura.

Grécko malo Dionýza, Rím Bakcha. Bohovia vína a dobrej úrody samozrejme vyžadovali náležitú úctu. Po každom vinobraní sa teda rozpútali povestné bakchálie, oslavy, ktoré sa postupom času zmenili na čisté sexuálne orgie. Diali sa na nich také veci, že musel zasiahnuť až rímsky senát, ktorý ich zakázal. Dôvodom bol nepochybne aj podozrivo vysoký počet mentálne zaostalých detí, ktoré prichádzali na svet periodicky, vždy zhruba 9 mesiacov po oslavách.

ANTICKÝ SEX: Súložilo sa s kadečím!
Partneri v bitke aj v posteli
Bájna láska Achilla a Patrokla dnes vyznieva úsmevne, ale v minulosti podobné príklady rozhodne neboli zvlášť ojedinelým úkazom. Podľa historických záznamov bývali armády antických bojovníkov mimoriadne súdržné a milencami rovnakého pohlavia sa to v plukoch len tak hemžilo. Niektorí historici sa domnievajú, že odhliadnuc od sexuálnej náklonnosti mali vzťahy medzi vojakmi strategický význam pre posilnenie tímového ducha.

Kozy a somáre
Z talianskej Lombardie pochádza 5000 rokov stará skalná rytina, verne zobrazujúca muža s erekciou, ako stojí za somárom. Spomedzi sexuálnych úchyliek patrila zoofília v staroveku k tým rozšírenejším.

V niektorých kultúrach sa dokonca považovalo za morálne prípustnejšie obcovať so zvieraťom ako s prostitútkou. Prím hrali nepochybne Egypťania s kozou ako posvätným zvieraťom. Za Herodotovej vlády boli mladé ženy často nútené oddávať sa sexu s kozou na verejnosti a všetku beštialitu mal maskovať náboženský podtext.

ANTICKÝ SEX: Súložilo sa s kadečím!
Aj v Grécku boli podobné „páry“ hojne rozšírené. Verilo sa, že v koze je prevtelený boh a toto je spôsob, ako sa k nemu môže bežný smrteľník priblížiť.

Stále je to však nič v porovnaní s rímskymi hrami. Tie sa už totiž neobmedzovali len na tradičné kozy, ale oveľa širšiu škálu zverstva – zebry, žirafy, divé svine či šakaly! A o zverstvo naozaj šlo. Nebolo zriedkavosťou, že obeť (najčastejšie šlo o mladé panny) prišla pri takomto „výstupe“ k vážnemu úrazu alebo rovno o život.

ANTICKÝ SEX: Súložilo sa s kadečím!
Liek proti neplodnosti – promiskuita
Tesne po sobáši sa od mezopotámskej ženy očakávala cesta do chrámu, zasvätenému bohyni Ištar. Dotyčná si sadla na schody a čakala dovtedy, kým k nej nepodišiel cudzinec a nehodil jej do lona striebornú mincu. Podarúnok bol pozvaním na sex, ktoré bolo neslušné odmietnuť. Obcovanie s neznámym malo zabezpečiť plodnosť v manželstve. Tradovalo sa, že keď bola žena obzvlášť škaredá, musela na schodoch chrámu vysedávať celé roky, kým sa jej ušla minca od cudzinca. Ktovie, ako dlho by čakala Martinka z Turca, keby žila v staroveku...

DISKUSIA
20.8. 2012 9:00
Diskusia