MENU
Menu
zdroj: Shutterstock
a

Sex a flirt Antická technika na zväčšenie penisu: Oplatí sa ju skúsiť?

Až 45 percent mužov by chcelo mať väčší penis. Operácia penisu patrí v USA medzi najčastejšie estetické operácie medzi mužmi. Preto sa nemožno čudovať, že muži skúšajú rôznorodé techniky, ako nadeliť svojej pýche pár centimetrov. Mnohí dokonca neváhajú oprášiť antické recepty.

Od dávnych čias až do 21. storočia
Z historických poznatkov vyplýva, že téma zväčšovania penisu nie je aktuálna len pre moderných mužov. Už v staroveku sa zaoberali možnosťami, ako si prirodzenie vylepšiť. Technika naťahovania penisu by mala pochádzať od Arabov a hoci sú jej výsledky diskutabilné, skúsilo ju už mnoho mužov.

Penis nie je sval
Tento fakt pochopili mnohí kulturisti. Veď stačí pozrieť na ich plavky pri súťaži. No napriek tomu si mnoho mužov myslí, že antická technika založená na naťahovaní penisu môže mať úspech. Jej tajomstvo je priviesť penis to jemného stoporenia a potom ho naťahovať smerom od semenníkov dopredu. Toto je potrebné robiť 20 minút. Urológovia však tvrdia, že efekt na veľkosť penisu pravdepodobne nebude mať žiadny vplyv.

Prečo nemusí naťahovanie fungovať?
V antike ešte nemali toľko vedeckých poznatkov ako máme dnes a tak si muži naťahovali penisy s cieľom vytvoriť mikrotrhlinky, ktoré by sa zacelili a tým penis zväčšil svoj objem. Takto to funguje síce pri svaloch, ale nie pri penise.

Kto trénuje naťahovaciu techniku, pravdepodobne nemá ani poňatia o anatómii penisu. Penis totiž netvrdne na základe napínania ako biceps na ruke. Tajomstvom je naliatie krvi do toporivých teliesok. Preto ich naťahovanie a poškodenie môže mať opačný efekt. Následkom poškodenia môže byť vytvorenie jaziev a penis nielenže bude menej tvrdý, ale môže byť aj vykrivený.

Masáž je omnoho výhodnejšia
Priaznivci naťahovacej techniky však operujú tým, že nejde o pretrhnutia toporivých teliesok, ale pravidelným naťahovaním sa tkanivá uvoľnia a tým pádom dokážu prijať viac krvi. To znamená lepšiu a mohutnejšiu erekciu. Namiesto naťahovania je však lepšie zvoliť jemnú masáž. Tá vášmu penisu neuškodí a rozhodne je aj príjemná. Hoci platí, že naťahovanie vám veľkosť o niekoľko čísel nevylepší, pravidelným používaním penisu zabránite jeho atrofovaniu.