MENU
Menu

Sex a flirt Amazon predáva "pilulky panenstva", ženám majú pomôcť počas svadobnej noci

Obchodný gigant Amazon sa v Indii nedávno stal terčom obrovskej vlny kritiky. Stalo sa tak potom, ako ľudia objavili, že internetový obchod predáva takzvané „pilulky panenstva", ktoré pomáhajú ženám počas svadobnej noci predstierať nevinnosť.

Amazon predáva
Panenstvo ženy je v Indii ešte stále mimoriadne cenené. Úplne bežne sa tu uzatvárajú vopred dohodnuté manželstvá. Rodiny uzavrú zmluvu, podľa ktorej sa po dosiahnutí istého veku ich deti vezmú. Jednou z podmienok väčšinou je, že dievča či mladá žena musí byť pri sobáši pannou. Bizarnosť? Určite, ale milióny Indov na tom trvajú a ženy často nemajú na výber. Ak sa ukáže, že stratili „poctivosť" s iným mužom ešte pred svadbou, hrozí im násilie i to, že ich vlastná rodina zavrhne.

Ako prišli sexy celebrity o panenstvo? Ich priznania vás (možno) pobavia

Na internete sa však už dávnejšie objavili pilulky s názvom i-virgin. Obsahujú neznámy prášok, ktorý údajne imituje vlastnosti ľudskej krvi. Žene stačí, aby si ho niekoľko hodín pred svadobnou nocou vsunula na patričné miesto a keď dôjde k súloži, bude sa zdať, akoby práve stratila „nevinnosť".

Najdrahšie panenstvo vydražené! Za koľko predala Giselle nevinnosť?

Výrobca tvrdí, že pilulky nepredstavujú žiadne zdravotné riziko a zvyšky prášku telo ľahko vstrebá a následne vylúči. Predajca, ktorým bol v tomto prípade Amazon, sa však nevyhol kritike. Vraj nielenže pomáha ženám podvádzať, ale aj podporuje existenciu tohto stovky starého a bizarného tabu. V krajine, kde cenu ženy často určuje práve jej panenstvo, podľa nich produkt ako i-virgin len potvrdzuje dôležitosť zaostalej tradície.

V niektorých indických regiónoch sú takzvané „skúšky panenstva" otázkou doslova života a smrti. Po svadobnej noci príbuzní ženícha kontrolujú posteľné plachty a hľadajú krvavé škvrny. Ak ich nenájdu, rodina nevesty musí platiť kompenzáciu a manželstvo sa neraz označí za neplatné. V extrémnych prípadoch sa musí žena podrobiť trestu, ktorý spočíva napríklad v kráčaní po žeravých uhlíkoch či ponáraní pod vodu na presne určený čas.

Ako prišli pornohviezdy o poctivosť

Treba povedať, že Amazon predáva podobné produkty v Európe i USA a jeho čínsky konkurent Alibaba ponúka čosi podobné v krajine draka. V Indii predával pilulky i-vrigin za v prepočte 50 eur, ale v súčasnosti sú nedostupné.

DISKUSIA
1.12. 2019 18:00
Diskusia