Ako získať jej dôveru?


Dôvera je...
...základom každého vzťahu. Bez neho by ste vybudovali len ilúzie skutočného partnerského života, ktorá sa môže rozplynúť s prvou vážnejšou krízou. Môžete sa akokoľvek ľúbiť, bez vzájomného rešpektovania a dôvery vo váš vzťah, sa stanete len klbkami citov, ktoré sa zvierajú v strachu, že sa to môže kedykoľvek pokaziť.

Jednoducho, bez dôvery nevydrží žiaden vzťah. Ak máte pocit, že vaša partnerka je neprávom priveľmi upodozrievavá, asi máte problém. Možno je priveľmi žiarlivá, alebo vám jednoducho neverí. Jedno je však isté, váš vzťah zrejme nie je ešte celkom vyzretý...

Má dôvod vám neveriť?
Ak si chcete opäť získať jej dôveru alebo ju chcete posilniť, položte si otázku, či má skutočný dôvod vám neveriť. Alebo aký bol dôvod toho, že vám veriť prestala. Aj tie najmenšie pochybnosti totiž väčšinou pramenia z niečoho reálneho, veď nie nadarmo sa hovorí o ženskej intuícií. Ak ju budete podceňovať, nebude to veľká výhra, pretože ženy niekedy nevedia reálne vysvetliť, prečo tušia to, čo tušia, ale väčšinou to tušia správne.

Ak ste už našli skutočnú príčinu jej nedôvery, pokúste sa začať odtiaľ. Napravte svoj čin a možno ju to tak milo prekvapí, až zabudne na svoje pochybnosti a pomaly sa snáď všetko vráti do starých koľají.

Stratili ste ju?
Sklamali ste svoju partnerku a ona vám nedokáže odpustiť, lebo ste urobili niečo, čo ju priveľmi sklamalo? Najťažším prípadom je vrátiť do partnerského života dôveru, ak jeden z partnerov podviedol toho druhého. Veľa párov niečo také nezvládne a vzťah im na tom stroskotá.

Narušená dôvera sa získava veľmi ťažko. Aj keď vás partnerka nadovšetko miluje, vždy tam bude svietiť akési červené svetielko, ktoré ju bude varovať. Preto je lepšie sa tomu vopred vyhnúť, ako potom opravovať, čo sa dá. Ak sa to už stalo, dúfajte, že ju svojou láskou presvedčíte, aby vám odpustila.

Získajte si ju naplno
Ako získate jej plnú dôveru? Niekedy je to skutočne ťažké, pretože narušená viera v charakterné správanie, sa vrýva hlboko do podvedomia. Získať ju pravdepodobne môžete iba čestným konaním. Musíte byť k nej úprimní, nezahmlievať pravdu, nehovoriť v hádankách, akoby ste pred ňou niečo tajili a určite jej nedávajte pocítiť, že niektoré sféry vášho života sa jej netýkajú, lebo bude mať pocit, že pred ňou niečo tajíte a vtedy sa naplno dôveruje veľmi ťažko. Len ak žena cíti, že je vo vašom svete dôležitá a má v ňom pevné miesto, bude vám skutočne veriť.

Autor: Desmond