Ako si meriate penis?

Väčšina mužov sa samozrejme zameriava na meranie penisu v stave erekcie. No urológ a sexuológ Stefan Buntrock hovorí, že mnoho mužov sa snaží pri meraní dosiahnuť maximálnu mieru vzrušenia. Ale to paradoxne môže skresliť meranie. Lepšie je použiť pre porovnanie aj alternatívne metódy, ktoré majú urológovia dobre otestované.

Ohyb veľkosť skresľuje

Nie je nič zlé ak si penis premeriate v stave erekcie, ale Stefan Buntrock ponúka aj ďalšiu možnú alternatívu a ním je porovnanie merania v ochabnutom stave. A to tak, že ochabnutý penis jemne natiahnete rovnobežne s podlahou. Ak správne natiahnete pokožku penisu, mali by ste dosiahnuť číslo, ako je váš penis skutočne veľký. Pretože pri erekcii dokáže práve ohyb, ktorý je pre väčšinu mužov prirodzený, poriadne skresliť samotné meranie.

Menej tuku, viac centimetrov

Čím viac telesného tuku, tým menší je penis. A ako hovorí Stefan Buntrock, nie je to len o optike. Pretože ak skutočne priberiete, tak čas penisu naozaj pohltí tup. Preto je dobré merať od lonovej kosti.  Budete mať lepšie čísla aj keď práve máte stav miernej nadváhy. Na druhej strane treba počítať s tým, že sa síce môžete chvastať centimetrami, no ak penis utopíte v tuku, žiadna žena vám neuverí, že ten málo viditeľný kúsok mužstva pod bruchom má 20 centimetrov.  

Nemerajte v strese

Možno poznáte syndróm bieleho plášťa, ktorý spôsobuje, že ľudia majú pri meraní tlaku u doktora vždy vysoký tlak. Je to vďaka stresu. Stefan Buntrock si podobný syndróm všimol aj u mužov v prípade merania penisu. Niektorí majú z merania podvedomý stres a výsledkom je, že penis namerajú menší. Úzkosť totiž vedie ku kontrakcii krvných ciev, čím sa penis zmenšuje. Takže radšej merajte v pohode.