Preto treba prevetrať záložné zdroje a stará kamarátka sa môže stať po pandémii aj novou frajerkou. Len treba vedieť, ako ju „transformovať“.

Prečo kamarátka?
Odpoveď je jasná: máte dobré základy pre vzťah. Spoločné záujmy, názory a filozofia sú pre vzťah dôležitejšie ako to, že sa vám žena len páči. Preto ak máte dobrú kamarátku, skúste sa na ňu pozrieť ako na potenciálnu partnerku. Ak si rozumiete, verte, že aj ona môže byť naklonená vzťahu. Veď ako sa hovorí, kamarátstvo medzi mužom a ženou nikdy nie je len kamarátstvo.

Skúste to cez (nevinné) objatie
Kamarátov od milencov delí prakticky len fyzický kontakt. Preto ho potrebujete nadviazať. No nie tak, aby ste dostali jedno zaucho a skončí aj potenciálny vzťah aj kamarátstvo. Takže idú sviatky, dajte jej len priateľské objatie, jazyk do pusy si odpustite. Z tohto ľahkého fyzického zblíženia potom dokážete rozpoznať, či je pre vás táto cesta príjemná, alebo ostane trochu rezervovane prekvapená.

Zistite, ako vidí veci
Ak ste kamaráti, tak v rámci bežného rozhovoru môžete prebrať aj témy, ako vidí vzťahy, randenie a kamarátstvo. Ak budete pozorne počúvať, žena vám naznačí, či verí na kamarátstvo medzi mužom a ženou. Ak aj naznačí, že tam musí byť aj trochu viac, ako je len v kamarátstve pri rovnakom pohlaví, tak máte pootvorené dvere k tomu, aby ste pomaly začali pracovať na vzťahu.

Odlíšte sa
Kamarát je niekto, kto je fajn, ale akosi nesedí do vzťahu. Skúste zistiť, ako si predstavuje muža svojich snov. Ak chce tehličky na bruchu a vy zápasíte s nadváhou, tak to za pár dní nezmeníte. Ale môžete ukázať, že ste sa rozhodli niečo so sebou robiť. Ak chce chlapa, čo varí, povedzte, aké kulinárske úspechy máte za sebou. Ukážte, že ste chlap, ktorý spĺňa atribúty vzťahu. Potom už nemusíte byť len dobrý kamarát. Pretože si s vami bude vedieť lepšie predstaviť aj každodenný život, nielen kamarátstvo.

Naznačte záujem
Pre ženu je niekedy ťažké spraviť prvý krok do vzťahu. Preto občas spraví z potenciálneho frajera naschvál kamaráta. V tom prípade vlastne neviete, či nie ste takýmto frajerom v zálohe. Preto skúste opatrne naznačiť aktivity, ktoré spolu robia partneri a nie kamaráti. O sexe ale nehovoríme. Skúste sa jej spýtať na spoločnú lyžovačku. Na víkend pre dvoch, na výlet vo dvojici. Spravíte prvý krok a dáte najavo záujem o viac ako len kamarátske posedenie. Ak sa aktivite poteší, viete, že po lockdowne ju môžete premeniť na plnohodnotnú frajerku.