9 – 15 rokov

Toto je obdobie, keď sa chalani už začnú zaujímať o to, na čo všetko sa dá penis v princípe používať. Že to nie je len vylučovací orgán. V tomto období je produkcia testosterónu na absolútnom vrchole. A mení sa aj tvar penisu. Zmení sa žaluď, vyklenie sa do šírky a spraví sa povestný rozdiel medzi telom penisu a žaluďom. V tomto období máte aj erekciu na počkanie. Prakticky na povel. Stačí len myšlienka a vy už ste naplno pripravení do akcie. Či už ručne, alebo s prvou láskou kdesi v intimite.

Zakrivenie

Penis dostanete do vienka prirodzene rovný a pevný. Vekom sa však môže jeho zakrivenie meniť. A to hlavne spôsobom, že sa ohne ako bumerang. Nie je to hneď zlé. Ak je to výsledok prirodzených zmien a nie napríklad ochorenia alebo zranenia, tak prirodzené zakrivenie môžete dokonca využiť aj v posteli. Pretože pre ženy je to príjemnejšie, ak im penisom dokážete masírovať aj vrchnú časť vagíny. Prirodzene zakrivenie sa začína meniť približne vo veku okolo štyridsiatky.

Uhol erekcie

Z ostrého sa stane menej ostrý, ale vonkoncom to neprekáža. Pretože práve ak penis nebude stáť dokonale pevne pri bruchu, ste pripravený využiť omnoho viac polôh, ako keď ním príliš veľa nepohnete. V zrelšom veku sa tak môže meniť erekcia a v poriadku je, ak dosiahne aj 90 stupňov, pričom penis je stále dostatočne tvrdý.  V takom prípade zvládnete omnoho viac sexuálnych polôh a vaša partnerka bude spokojnejšia.

Veľkosť

V princípe sa veľkosť penisu vekom nemení. No opticky sa dokáže zmenšovať. Môže za to hlavne nárast tuku okolo pása, do ktorého sa penis v podstate vnorí. Rovnako môžu opticky zmenšiť penis aj semenníky, ktoré po štyridsiatke začínajú viac padať a penis na nich môže pôsobiť doslova menší.

Všetko je riešiteľné. Stačí odstrániť ochlpenie, ktoré odhalí penis až od koreňa a potom začnite športovať. Pretože tým znížite objem brušného tuku a váš penis bude stále atraktívne mužný.

Cvičte s váhami

Po tridsiatom piatom roku života začína mužom klesať testosterón. No a to sa odrazí aj na pevnosti erekcie. Existuje však cesta, ako ju nestratiť. Vo všeobecnosti totiž platí, že muži po štyridsiatke dosiahnu erekciu už len manuálnou stimuláciou. Avšak ak si budete tvorbu testosterónu aktivovať pravidelným cvičením, stále vám môže tuhnúť už len pri erotickej predstave. A váš život tak bude naozaj príjemnejší. A vykročíte tak penisom proti času.