Nie je to len o tele

Dotýkať sa ženskej vagíny je podľa východných učení ako vstupovať do chrámu. Preto k tomu treba pristupovať s patričnou úctou. „Masáž yoni, teda vagíny, je duchovná prax určená na prehĺbenie pocitu spojenia príjemcu s telom a sexuálnou energiou,“ vysvetľuje klinická sexuologička Sarah Melancon. Poskytovateľ masáže sa rôznymi spôsobmi dotýka vagíny, len aby priniesol potešenie, čo môže príjemcovi pomôcť pretvoriť a prehĺbiť zmysel pre stelesnenie a vnímať svoju sexualitu ako posvätnú. A to uvidíte, ako žena podrastie a aj jej vzrušenie. Nejde pritom o nič zložité a každý muž by mal mať prax v malíčku. A to doslovne.

Spravte romantickú scénu

Scéna a kulisy patria k dobrej masáži. Ak chcete vytvoriť romantickú a relaxačnú atmosféru, nájdite si chvíľu na naladenie oboch strán. Mohli by ste si pustiť relaxačnú hudbu. Vďaka útulným vankúšom, sviečkam a čerstvým kvetom sa budete cítiť uvoľnenejšie. Je tiež dobré mať po ruke nejaký telový bezpečný masážny olej a lubrikant. A ešte jedna vec. Uistite sa, že vaše nechty sú ostrihané, aby sa minimalizovalo riziko poškriabania partnerky.

Nechoďte hneď na miesto činu

Namiesto toho, aby ste prešli priamo k genitáliám, pomôžte svojmu partnerovi uvoľniť sa masážou celého tela. Odporúča začať v hornej časti tela a postupovať smerom nadol. Ako masáž pokračuje, môžete sa začať približovať k genitáliám masírovaním bokov a vnútornej strany stehien.

Hlavne jemne

Sexuologička ako prvé pri strete s ohanbím navrhuje experimentovať s rôznymi druhmi dotykov, ako je trenie klitorisu v kruhoch, miesenie ohanbia, jemné ťahanie pyskov ohanbia alebo prechádzanie prstami hore a dole po celej vulve. Ak si to partnerka želá, môžete stimulovať bod G - citlivú oblasť na hornej stene vagíny a vaginálne steny.

Nikam sa neponáhľajte

Masírujte, dotýkajte sa, rozprávajte. Vytvorte pomocou dotykov láskyplnú atmosféru. Orgazmus nie je priorita, ale môže prísť. Naše telo ukladá emócie, tak si ich s dotykom užívajte spoločne. Masáž yoni môže byť fyzicky a emocionálne intenzívny zážitok. Prežite ho spolu s partnerkou a váš sexuálny život sa v mnohom obohatí.