Priemerný sex trvá sedem minút a priemerná žena dosiahne vyvrcholenie po pätnástich minútach. Takže už tušíte, že štatistický priemer nie je nič moc. Kedy teda pre ženy začína dobrý sex?

Priznania, ktoré v spálňach neodznejú

Ženy obvykle patria k mlčiacej väčšine, ktorá čaká, že muž by mal vedieť odhadnúť čas, počas ktorého svoju partnerku náležite uspokojí. Lenže ako to už chodí, muži často spokojne zdvihnú ruky nad hlavu, že skončili prví, hoci nie sú v súťaži. Preto ak sa nechcete spýtať polovičky, je dobré poznať odpovede žien, s ktorými sa anonymne zverili magazínu Fatherly.

15 minút

Ide o časomieru, ktorou u žiadnej ženy nič nepokazíte. Ale pozor Jenn z Ohia má tridsiatku na krku a zjavne pár skúseností. Priznala, že 15 minút jej stačí, ak sú náležite využité. To znamená, že za sex nepovažujú ženy len priamu súlož systémom dnu a von, ale celý erotický zážitok, ktorý ak je kratší, ako štvrť hodiny, vyhodnotia ako neuspokojivý.

30 minút

Tento čas patrí medzi najpreferovanejšie intervaly návštevníkov platených amatérok. A stačí dokonca aj ženám. Courtney má 35 rokov, pochádza z New Jersey a na kvalitu si potrpí. Chce, aby sex trval minimálne pol hodiny. Počas tejto doby často stihne aj dve a viacero vyvrcholení. Práve pol hodina je pre mnohé ženy kľúčová, aby sa cítili dostatočne uspokojené. Pretože ako hovorí Courtney, sex je pre ňu nielen telesné, ale aj duševné naplnenie a to sa podľa jej skúseností nedá stihnúť pod pol hodinu. Preto všetko pod tento čas považuje za neuspokojivé.

Viac hodín vzrušenia

Tridsiatnička Lynn z Ohia priznala, že ju najviac uspokojí sex, počas ktorého sa uspokojí aj sama. Hoci nie tak úplne. Lynn miluje erotické hry a stimuláciu. Zbožňuje posielanie si pikantných textových správ, fotiek, považuje to za súčasť predohry a preto v jej odpovedi svieti magický čas aj pol dňa. Pretože to je presne tá doba, počas ktorej pociťuje intenzívne vzrušenie z predstáv a komunikácie. Výsledkom je často prvý orgazmus ešte pred tým, ako partner príde k posteli.

Zvýšte frekvenciu

nejde len o čas, ale aj frekvenciu vniknutí, ktoré počas nej stihnete. Tak vidí uspokojenie tridsiatnička Michelle z Connecticutu. Otvorene sa priznala, že ak je muž lenivý, aj priemerný sex s ním sa zdá byť dlhý. Preto aj počas kratšieho sexu vyžaduje vysokú frekvenciu. Výsledkom je, že za pätnásť minút sa zapotíte ako počas bežnej hodinovej súlože. Práve vtedy bude spokojné aj nežné pohlavie.