Neverte očareniu svadobnej noci

Za začiatku vzťahu je všetko akési viac intenzívne a svadba je akýmsi reštartom lásky aj vášne. No veriť sa tomu neoplatí. Po svadbe často nastáva obdobie vysokej sexuálnej frekvencie v dôsledku počiatočného vzrušenia. Má to však aj nelichotivú stránku: v priebehu času faktor novosti prirodzene vyšumí a sexuálna frekvencia začne klesať. Ľudia sa vracajú k svojmu prirodzenému libidu a tu nastáva problém.

Raz za týždeň je veľa, či málo?

Ako pre koho. No pre ženatého muža je to frekvencia, ktorú bude pri šťastí dosahovať. Pretože podľa štúdie Archives of Sexual Behaviour z roku 2017 má priemerný manželský pár sex 56-krát za rok, čo je približne raz za týždeň. Preto ak ste dúfali, že s partnerkou po svadbe budete mať viac priestoru aj času na sex, môžete ostať sklamaní. Ešte budete preto s nadšením spomínať na minulosť, keď ste síce nemali kde, ale mali ste sex častejšie.

Viac sexu prináša viac šťastia

Sex je koncentrované telesné aj emocionálne potešenie Preto platí, že čím viac sexu, tým môže byť vzťah šťastnejší. Avšak nič netreba preháňať. Hoci je častejší sex spojený s väčším šťastím, toto zlepšenie vnímania sexuálneho šťastia už nebolo významné pri frekvencii viac ako raz týždenne. Zistenia naznačujú, že je dôležité udržiavať intímne spojenie so svojím partnerom, ale nemusíte mať sex každý deň.

Ideálne je zladiť sa v miere

Priemerná štatistika nehovorí len o tom, že sex v manželstve je odkázaný zhuba na frekvenciu raz týždenne. Zradnosť je v tom, že niekto súloží s manželkou aj trikrát do týždňa na úkor toho, kto sa odhodlá na sex raz za mesiac. No je to v poriadku, ak sa vaše predstavy o sexe zhodujú. Horšie je, ak jeden chce aj každý deň a druhému je veľa aj jedno kolo v mesiaci. Dôležité je, aby ste svoje predstavy o frekvencii aj technike mali približne v rovnováhe. Inak hrozí, že neostanete spolu. Pretože masturbovať v manželstve častejšie, ako sa milovať, je skutočne niečo, čo nikto nevydrží dlho znášať.

Preto je dobré nemať o sexe v manželstve prehnané ideály. No ak patríte k priemerným mužom, rozhodne budete v partnerstve s jedným milovaním do týždňa spokojnejší ako starý mládenec, ktorý bude mať orgazmus možno častejšie, ale len sám so sebou.