“Dobré” dôvody

V prvom rade je pravdou, že sa netreba hádať úplne pre všetko. Na to človek príde časom aj sám a pokiaľ nie, jeden rúcajúci sa vzťah za druhým mu to napovie... Vytvárať napäté prostredie a bojovať so svojou polovičkou v argumentačných prestrelkách sa vypláca len pri dôležitých veciach. Na to spokojné páry prišli už dávno. 

Minimalizujú negativizmus

Čo sa ľahko hovorí, to sa ťažšie dodržiava. Ak však chcete fungovať vo vzťahu, ktorý šliape aj napriek nejakým tým hádkam, treba sa naučiť, ako počas nich minimalizovať tvorbu negatívneho ovzdušia. To znamená, že v hádke ničomu neprospeje provokovanie, podpichovanie, urážanie sa či zatajovanie pravdy. Hádajte sa férovo a vašej láske to nebude škodiť.

Odpovedajú

Jednou z hlavných zásad, prečo niekde hádky fungujú a inde nie, je schopnosť komunikovať aj pri rozdielnych názoroch. Aj keď atmosféra hustne a argumenty sa priostrujú, treba hovoriť, odpovedať na otázky a pokojne ich aj klásť. Aj týmto spôsobom sa prečistí vzduch, hoci vyslovené nemusí byť vždy to, čo sme chceli počuť.

Priznajú si vinu

Samozrejme, ak má vzťah fungovať, treba si vedieť priznať aj svoju chybu. Férovo nastavené páry sa postupne naučili, že bez ospravedlnenia a prijatia svojho podielu viny sa ďaleko nedostanú. Niekedy na to treba viac času, ale je dôležité, aby to skutočne prišlo.

ZA niečo, nie PROTI niečomu

A čo možno znie ako klišé, ale je základnou pravdou - spokojné páry v hádkach bojujú za niečo a nie proti niečomu. Tento rozdiel robí z hádky pomoc a nie deštruktívny nástroj, čo je v láske, ktorá by mala fungovať, naozaj dôležitá vec.