MENU
Menu

Sex a flirt Aj muži by mali vedieť: Čo je vlastne zač tabletka "po"?

Sex nie je žiadna veda. Zvládne ho snáď každý chlap, no až keď dôjde k nehode, ukazujú sa pravé charaktery. Ako reagovať v situácii, keď praskol kondóm alebo ste proste nevydržali a "napálili" to naostro?

Aj muži by mali vedieť: Čo je vlastne zač tabletka
V prvom rade zachovajte pokoj. Vyčítanie si nehody dokola a dokola ešte nikoho nikam neposunulo, takže radšej treba konať. Môžete buď čakať, čo z toho bude, alebo konať rýchlo a prakticky. Určite ste už počuli o tzv. núdzovej tabletke, ktorá je určená presne na tento typ nehody. Žena ju prehltne a riziko nechceného otehotnenia by malo byť zažehnané. Čo ešte treba vedieť?

Čas je dôležitý
Dúfame, že tých, čo sa zdekujú a nechajú v tom ženu samú, je čo najmenej. Ostatným sa pár základných informácií zíde, pretože môžu v kritickej situácii naozaj pomôcť. Tabletka "po" je reálna vec a ľahko sa k nej dostať napríklad aj v noci. Keď sa nezadarí (resp. zadarí, ale s nežiadúcim koncom), možno ju ísť okamžite kúpiť. Čas je v tomto prípade naozaj rozhodujúci, lebo užitie núdzovej tabletky je obmedzené na dobu 72 hodín od styku. Čím skôr, tým je jej účinnosť vyššia.

Antikoncepcia minulosti: Takto bránili počatiu naši predkovia

Nespôsobuje potrat
Predáva sa klasicky v lekárňach - ako sme už spomínali, tak aj v tých pohotovostných - a netreba na ňu žiadny predpis. Proste prídete, kúpite a žena, pokiaľ je rozhodnutá, ju môže okamžite užiť. Netreba sa báť povier o potrate a podobných rizikách, takto tabletka "po" vôbec nefunguje. Ak to chcete vedieť úplne detailne, tak jej schopnosťou je zabránenie procesu oplodnenia. Ak ale už k oplodneniu došlo, žena bude tehotná aj po užití tabletky.

Toto je 12 mýtov o "bezpečnom" sexe. Ćíslo 5 prekvapilo

Funguje skoro na 100 percent
Určite poteší informácia, že tabletka užitá po sexe funguje na 99 percent. Samozrejme, musia byť dodržané všetky odporúčané pokyny, pričom najdôležitejší je už spomínaný čas od styku. Svetová zdravotnícka organizácia urobila klinické štúdie a z 5859 žien bolo po užití tehotných len 1,01 percenta z nich. To je naozaj slušné číslo, takže núdzová antikoncepcia za pozornosť určite stojí.

Rozhoduje žena
Samozrejme, že vy ako mužská časť páru ste len poradným, prípadne platiacim "orgánom". Či sa nehoda zažehná špeciálnou tabletkou alebo nie, o tom definitívne rozhodne partnerka. Je to ona, kto ju musí prehltnúť, aby v svojom tele prerušila prípadný proces otehotnenia. Tabletku môže užiť raz za svoj cyklus a hoci s ňou súvisí riziko dočasného rozhodenia cyklu, rozhodne je "trauma" menšia ako v prípade podstúpenia potratu. ak by to bolo nutné.

Striptérky prezradili, čo si skutočne myslia o zákazníkoch. Budete prekvapení

Ako sa vraví - nikdy nehovor nikdy. Preto buďte v prípade nečakanej nehody pripravený minimálne znalosťou možností, ktoré túto nemilú situáciu môžu vyriešiť. Rozhodne v tom partnerku nenechávajte samu - boli ste dvaja pri sexe, tak buďte dvaja aj pri hľadaní najvhodnejšieho riešenia nehody.

Autor: ling
Foto: Shutterstock

DISKUSIA
20.9. 2019 19:00
Diskusia