Vyvetrajte
Prvým dojmom z akéhokoľvek bývania je jeho vôňa. Keď vkročí vaša vyvolená dnu, nemal by ju ovanúť puch topánok v predsieni alebo staré smeti z kuchyne. Odstráňte všetky zápachy a majte vyvetrané. To je absolútny základ.

Povysávajte
Už keď je dnu, tak sa, samozrejme, vyzuje a už sme pri upozornení číslo dva. Ako to vyzerá u vás na podlahe? Nepovysávané, nepozametané či nepoumývané sa odhalí veľmi rýchlo a rozhodne nezanechá dobrý dojem, ak si po pár krokoch bude musieť otriasať nohy od omrviniek.

Odložte haldy vecí
Nikto nemá doma dokonalo upratané a ani to netreba. Zbavte sa však háld vecí, ktoré sa vám mohli nakopiť kade - tade. Niekto skladuje vyzlečené oblečenie na stoličkách, iný na cvičiacom stroji, niekto pokojne hodí aj na podlahu. Nájdite si chvíľu a odpracte všetky porozhadzované zvršky, dojem bude okamžite lepší.

Zvyšky jedál
Ak máte zlozvyk, že jedávate napríklad aj v spálni, pozor na staré zvyšky jedál. Kúsky pizze, otvorené vrecúška s chrumkavými lákadlami či pokojne aj nedojená ryža s mäsom vôbec nevyzerajú lákavo. O to viac sa ich vzhľad a pach môžu meniť, ak dlho stoja v kuchyni... Nezanedbajte to.

Preč s riadmi
Lepší prvý dojem z vášho bývania dosiahnete aj tým, že odpracete i všetok nahromadený riad. Poháre, šálky, fľaše či iné kuchynské náradie sa môže povaľovať hocikde a zbytočne tak okato dávate najavo, že sa vám upratovanie extra nepozdáva.

Skontrolujte WC a kúpeľňu
Rátajte s tým, že vaša ženská návšteva zavíta aj do kúpeľne a na toaletu. Tieto miesta sú extra náchylné na neporiadok, takže na ne hoďte očkom. Vyčistite, čo treba, odstráňte prach a nečistoty zo zeme. Úplne ideálne je, ak to robíte pravidelne - potom netreba žiadne extra drhnutie.

Čistá posteľ
No a samozrejme, postarajte sa aj o svoju posteľ. Hoci rande nemusí skončiť priamo v nej, mala by byť uprataná a najmä čistá. Žiadnej sa nebude chcieť hupnúť pod periny, ktoré ste už prepotili a je to poznať.