MENU
Menu

Sex a flirt 5 trikov, ako sa menej hanbiť žien

Väčšina z nás pociťuje nervozitu - či už väčšiu alebo menšiu -, keď ide osloviť ženu. Čo však vtedy, keď stres celkom paralyzuje telo a takmer nedovolí otvoriť ústa? Takáto hanblivosť veru láske nenahráva, a tak s ňou treba niečo robiť.

5 trikov, ako sa menej hanbiť žien
Zbavte sa pocitu menejcennosti
Základom potlačenia svojej hanblivosti voči opačnému pohlaviu je pomenovať jej príčinu. Prečo sa tak bojíte osloviť sexi kolegyňu? Alebo čo je dôvodom, že na párty sa ako jediný s žiadnou ani neporozprávate? Odborníci upozorňujú, že zväčša ide o pocit menejcennosti, hoci v skutočnom živote môže byť človek úspešný, cieľavedomý aj dobre vyzerajúci. V prípade randenia či aspoň zoznamovania sa ale môžu ozývať syndrómy z puberty, pocit "toho škaredšieho" či menej skúseného, prípadne rany z bývalého vzťahu. Toto všetko spôsobuje neistoty, ktoré vedia vyústiť až do chronickej hanblivosti. Snažte sa presne pomenovať váš problém a ľahšie sa vám na ňom bude pracovať.

FOTO: Hanblivé stromy: Poznáte úžasný prírodný fenomén?

Nefixujte sa na jednu vyvolenú
Môže to znieť málo romanticky, ale nevypláca sa fixovať na jednu jedinú ženu. V prípade hanblivých mužov (ale aj žien) je to síce pomerne bežné, avšak nie úplne prospešné. Človek si svoju vyvolenú idealizuje, fantazíruje o nej a má priveľké očakávania, ktoré ho však v konečnom dôsledku paralyzujú ešte viac. Zoznámenie či posun od kamarátskeho vzťahu niekam ďalej sa tým odsúva a odsúva... Preto to skúste inak a hoci aj máte v hľadáčiku slečnu pravú, nebojte sa "popracovať" i na iných. Boj proti hanblivosti treba postupne trénovať a toto môže byť prvý krok. A hoci aj nevyjde, aspoň to nebude tak bolieť.

5 vecí, za ktoré sa hanbí každá žena. Vedeli ste o čísle 3?

Snažte sa byť asertívny
Hovorí sa to ľahko, to je jasné, ale treba to skúsiť. Hanblivosť vás so žiadnou ženou nezoznámi, asertivita áno. Preto ju pustite do života, snažte sa na nej popracovať a pokiaľ je váš problém z vášho pohľadu neprelomiteľný, nebojte sa požiadať o pomoc odborníka. Nemýľte si asertívnu komunikáciu s agresívnou, ktorá je neprimerane priama, ladená negatívne či odmietavo. Tá asertívna je o počúvaní, vyjadrovaní svojich názorov, o efektivite danej komunikácie. Práve tento zdravý prístup v reči vám pomôže otvoriť dvere smerom k ženám.

Pozerajte do očí
Začnite správne - to znamená očným kontaktom. Väčšina hanblivcov hneď sklopí zrak a pokazí prvý dojem. Dajte si záležať, aby ste vyslali správny signál a oči majte upriamené na ňu. Ženy majú pozornosť rady a pokiaľ chcete prejaviť záujem, bez očného kontaktu to nepôjde. Pokojne to doma trénujte, v hlave si to počas komunikácie s ňou opakujte a držte sa toho, aby ste pohľadom neuhli. Bojujete tým jednak proti svojmu vyššie spomínanému pocitu menejcennosti a jednak jej ukazujete svoje sebavedomie. Pridajte pokojný hlas, potlačte prejavy nervozity a snažte sa pôsobiť uvoľnene. Tak nejako by to malo vyzerať, aby to na váš objav zabralo.

3 pravidlá správneho chlapa: Ako sa účinne ospravedlniť?

NEbuďte samým sebou
Znie to možno zvláštne, ale nie - nezostaňte samým sebou. Ak vás valcuje hanblivosť, zrejme žiadnu babu nemáte a tým pádom je jasné, že byť sám sebou sa doteraz nevyplácalo. Preto urobte zmenu, zapracujte na tom, aby ste pôsobili inak ako doteraz - hoci vás to bude stáť veľa síl a zrejme aj pretvarovania sa. Je to ale tréning na to, aby ste sa z muža so sklopenými očami zmenili na takého, čo sa netrasie pri pomyslení, že má osloviť kočku pri bare. Nájdite v sebe stratené sebavedomie, popracujte na ňom a uvidíte, že toto málo stačí, aby vám to s opačným pohlavím išlo ľahšie.

DISKUSIA
29.11. 2019 17:00
Diskusia