1. Správny ťah

Táto hra nie je ničím novým, ale osamote s partnerkou ste ju ešte zrejme nehrali. Na kúsky papiera si napíšte šteklivé otázky, na ktoré by ste chceli poznať odpovede, papieriky poskladajte a hoďte do misky. Budete si striedavo ťahať, odpovedať a konverzovať. V otázkach sa nebojte pritvrdiť a vytiahnuť aj tie najerotickejšie veci.

Výhody hry: Hoci nejde priamo o sex, táto hra vnáša kreativitu a nové veci medzi vás dvoch. Je spôsobom na zvýšenie túžby a tiež spôsobom, ako vytiahnuť niečo, čo ste sa doteraz hanbili.

2. 20 otázok

Poznáte hru s papierikmi nalepenými na čele, kedy účastníci hádajú, kým vlastne sú? Majú určitý počet otázok, aby na to prišli a toto zábavné hádanie si môžete pretransformovať aj do sexi podoby. Hrať budete len dvaja a vzájomne budete hádať, na čo myslí ten druhý. Malo by ísť o praktiky, ktoré by ste chceli robiť a šikovnými otázkami ich odhalíte.

Výhody hry: Nielenže sa ako partneri lepšie spoznáte, ale je to aj hravý spôsob, ako komunikovať o veciach, o ktorých sa niekedy začína ťažko. Sexuologička radí, že keď ide o hru, dovolené sú aj odvážnejšie veci na hádanie...

3. Sexuálna pevnosť

Odborníci sa vo svojich ordináciách pomerne často stretávajú so sťažnosťami na nudu, ktorá medzi partnermi zavládla. Ide o prirodzený jav, ktorý však - ak naozaj chcete - možno poraziť. Nedržte sa len postele, ako velí klasika, ale skúste si postaviť sexuálnu pevnosť. Na zem dajte všetky podušky a prikrývky, čo máte, a tiež lubrikant. Radovánkam sa oddajte priamo tam.

Výhody hry: Z detských čias si požičajte nápad s pevnosťou a vneste ho do dospelého života. Osvieženie prostredia, v ktorom budete sexovať, je spôsob, ako zmeniť veci a vniesť medzi vás kreativitu.

4. Lov pokladov

Ak bývate sami alebo máte deti z domu, spravte si z bytu či domu sexuálne ihrisko. Zapojte rôzne miestnosti a poskrývajte do nich predmety, ktoré môžu byť sexuálnymi pomôckami či doplnkami. Buďte kreatívni - od kravát, cez opasky až po štetce - a samozrejme, skrývajte také, ktoré chcete následne použiť.

Výhody hry: Ide o hru, vďaka ktorej si vychutnáte zmyslové vnímanie novými spôsobmi. Najskôr sa originálne zabavíte a potom použijete veci, ktoré bežne v spálni nemávate. Sexuálna aktivita naberie nový dych a samotný akt takisto.