Pretože ak partnerke dovolíte príliš veľa hneď v začiatkoch, ste naveky stratený. Vyslobodiť vás potom môže už len rozchod.

Hranice súkromia
Od prvého dňa si strážte právo na súkromie. Teda heslo v mobile, na počítači, možnosť vymazať históriu alebo mať zamknutú skrinku. Pretože ak podľahnete predstave, že nemáte čo tajiť, tak verte, že skôr či neskôr sa niečo nájde. Možno nič vážne, ale niečo, čo nemusí partnerka objaviť okamžite. No ak začnete hranice súkromia vytyčovať v priebehu vzťahu, okamžite ste usvedčený z nevery.

Uspokojenie
Ak vám partnerka nesedí mentálne, iba prsiami, máte problém. Andrea Bonior hovorí, že okamžite na začiatku vzťahu povedzte ak vám niečo vadí. Ak to neurobíte, partnerka to berie ako samozrejmosť, že je bezchybná. Vytiahnuť protest neskôr, je už obvykle zbytočné.

Prejavy uznania
Dávajte ich aj vy, ale rovnako dbajte na to, aby aj vás partnerka ocenila. Pretože ak budete veci robiť ako samozrejmosť, pre jej modré oči, alebo kvôli sexu, bude ich vyžadovať vždy ako samozrejmosť, hoci odmenu nedá vždy.

Slobodu záujmov
Kľúčové koníčky musia byť jednou z vašich priorít, ktoré treba strážiť. Pretože ak vám zrazu frajerka nahradí hokej, fitko, beh, videohry, turistiku, všetko, tak bude pokladať za vybavené, že vám k životu stačí len. Následne bude mať pocit, že ju dávate do úzadia.

Komunikáciu
Pozor na to, aby ste nepočúvali len ju. Mal by to byť dialóg. inak budete nútení už vždy len počúvať a partnerka zrazu bude prekvapená, že aj vy máte čo povedať.

Záujem o vás
Hovorí stále len o sebe? Je nutné, aby sa partnerka zaujímala aj o vás. Váš deň, vaše potreby a záujmy. Pretože ak tento záujem chýba v začiatku, v budúcnosti sa už neobjaví. A vy budete žiť s pocitom, že ju vlastne vôbec nezaujímate.

Vlastnú osobnosť
Ak vám zrazu chalani povedia, že s novou babou to už nie ste vy, zbystrite. Ak ste zrazu zo stejkov presedlali na šaláty a pražené mandle, rovnako pozor. Mení vás viac ako sa vám to raz bude páčiť.

Kamaráti a kamarátky
Musíte ich okamžite predstaviť novej frajerke. Ak nie osobne, tak aspoň mentálne. Musí vedieť, že ich máte aj budete mať a vo vašom živote majú podstatné miesto. Inak bude každé stretnutie s niekým iným dôvod na hádku.

Sex
Veľmi dôležité je to, aby ste nemali pocit, že o sexe rozhoduje len ona a jej cykly a potreby. Ak začnete hrať od začiatku hru toho, kto sa prispôsobí, pozor. Všetko nepohodlie sa vo vzťahu už len zhoršuje.

Slobodu
Verte či nie, aj keď máte pocit, že s ňou chcete byť 24 hodín denne, nerobte to. Ustrážte si priestor sami pre seba. Možno aj len na to aby ste si v pokoji pozreli porno alebo prečítali knihu. Potrebu slobody musíte budovať aj v čase, keď ju nepotrebujete. Raz to oceníte.