MENU
Menu
Poznáte filmové hity?

Kvíz Toto zvládnete, len ak ste filmový fajnšmeker! OTESTUJTE SA, ako dobre poznáte najobľúbenejšie filmy!

Vždy sa tešíme, že ich opäť raz uvidíme! Sú to kultové filmy, ktoré milujeme. Videli sme ich už niekoľkokrát, napriek tomu nás dokážu zaskočiť. Veď to skúste, či naozaj dobre poznáte filmové hity!

1 z 10 Legendárnu trojdielnu ságu Pán prsteňov milujú starší i mladší. Režíroval ju Peter Jackson a scenár je založený na knižnej trilógii Pán prsteňov od J. R. R. Tolkiena. Kedy KNIHU vydali?

Sean Astin (vpravo ako Sam) a jeho herecký kolega Elijah Wood vo filme Pán prsteňov 3: Návrat kráľa.

2 z 10 Pulp Fiction je definíciou kultovéh filmu. Pravdepodobne je to najlepšie dielo Quentina Tarantina. Pri nakrúcaní bola herečka Uma Thurman nervózna z jednej scény. Z ktorej?

Uma Thurman

3 z 10 Ku klasickým legendárnym thrillerom patrí film Psycho režiséra Alfreda Hitchcocka. V hlavnej úlohe sa predstavil úžasný Anthony Perkins (vpravo). Ako sa volala jeho postava?

Alfred Hitchcock a Anthony Perkins, predstaviteľ Normana Batesa, pri natáčaní filmu Psycho.

4 z 10 Kto by nepoznal Niekto to rád horúce, paródiu na gangsterské filmy! Marilyn Monroe, Tony Curtis a Jack Lemmon sú nezabudnuteľní. Rovnako tak je známa záverečná hláška filmu. Ako znie?

Tony Curtis a Jack Lemmon boli spolu s Marylin Monroe hlavnými hviezdami komédie Niekto to rád horúce.

5 z 10 Odviate vetrom je kniha i film pre tie najväčšie romantičky! Láska Scarlett a Rheta na pozadí vojny amerického Juhu proti Severu dojíma stále ďalšie generácie. Viete, ako sa volali sestry Scarlett?

Film Odviate vetrom

6 z 10 Pomáda patrila k prvým americkým muzikálom, ktoré sme videli v československom socialistickom kine. John Travolta a Olivia Newton-John nás dostali. Ako sa volali ich postavy?

Olivia Newton-John a John Travolta v muzikáli Pomáda

7 z 10 Nesmrteľný Krstný otec! Príbeh newyorskej mafiánskej rodiny Corleonov z rokov 1945 - 1955 je nesmrteľný. Hlavnú postavu šéfa klanu hral slávny Marlon Brando. Ako sa volá jeho postava?

Krstný otec - The Godfather

8 z 10 Príbeh novodobej Popolušky - prostitútky Vivian - a jej princa, milionára Edwarda Lewisa, preslávil Juliu Roberts i Richarda Gereho. Od koho je titulná pieseň?

Pamätáte sa ešte na Pretty Woman?

9 z 10 Veľmi obľúbené sú aj animované filmy. K nim patrí aj Toys Story, Príbeh hračiek. Ktoré sú hlavné postavy?

film Toys Story

10 z 10 Obľúbeným animovaným príbehom je i Ratatouille. Hlavným hrdinom filmu je krysa Remy. O akom povolaní sníva?

film Ratatouille