Je nepopierateľné, že väčšina ľudí je dnes na smartfónoch naozaj závislá. Aj keď sa snažíte obmedzovať čas, ktorý trávite pozeraním na displej, neustále po smartfóne siahate v nevedomej snahe mozgu o dávku dopamínu, ktorú dostane prostredníctvom prístroja. Ide len o jeden z príznakov závislosti, ktorej je naozaj ťažké zbaviť sa. A práve pre ľudí, ktorí ňou trpia, prichádza pomoc. Má tvar smartfónu, príjemne sa drží, no neponúka žiadnu z jeho funkcií.

AcryPhone je dielom japonskej firmy eKod Works a v podstate je len opracovaným kusom akrylu v tvare smartfónu. Nemá displej, reproduktory, dokonca ani len maličké LED svetlo. Jeho účelom je len sadnúť do ruky rovnako telefón.

AcryPhone sa dá kúpiť v dvoch variantoch. Obyčajný kus akrylu stojí v prepočte asi 25 eur, ten realistickejší približne 27 eur. Rozdiel je akurát v tom, že drahší kus má plastový kryt displeja, hoci vlastne žiadny displej nemá. Sme naozaj zvedaví, ako sa táto napodobenina bude predávať. Mnohí ľudia by ju naozaj potrebovali.