Španielka, ktorú tamojšie médiá označujú len ako „slečnu Piedadovú“, prednedávnom prišla o prácu. So zamestnávateľom, miestnou sieťou supermarketov, sa síce súdila, no márne. Súd rozhodol, že firma mala plné právo ju vyhodiť, pretože slečna Piedadová zneužívala sociálny a zdravotný systém.

Vo firme pracovala 15 rokov, no v januári 2021 odišla na dlhodobú PN-ku. Tvrdila, že trpí bolesťami chrbta, ktoré si budú vyžadovať dlhú liečbu, no jej účet na sociálnej sieti TikTok vypovedal o niečom inom.

14. septembra 2021 poslal zamestnávateľ slečne Piedadovej oficiálne oznámenie o výpovedi. Jej priamy nadriadený videl jej videá na TikToku a oznámil vedeniu spoločnosti, že tance, ktoré slečna Piedadová predvádza, rozhodne nie sú v súlade s jej deklarovaným zdravotným stavom.

Jednoducho povedané, dotyčná na videách twerkovala a pritom tvrdila, že trpí neznesiteľnými bolesťami chrbta. Podľa firmy zneužívala sociálny systém a neprejavila dostatočný rešpekt voči firme a svojím kolegom.

Slečna Piedadová sa však obrátila na súd s tým, že podľa nej jej zamestnávateľ nemal právo dať výpoveď, Sudca však rozhodol v prospech firmy. Podobne ako spoločnosť, aj súd uznal, že bolesti chrbta a twerkovanie pred kamerami jednoducho nejdú dohromady. Slečna Piedadová však má ešte stále možnosť obrátiť sa na Najvyšší súd.