Carter G. Woodson

Muž, vďaka ktorému ľudia s tmavou pleťou objavili svoje korene. Bol vplyvným afroamerickým historikom, novinárom a autorom, ktorý zasvätil svoj život propagácii štúdia afroamerickej histórie a spochybňovaniu prevládajúcich rasových predsudkov. V roku 1915 Woodson založil Asociáciu pre štúdium života a histórie černochov, aby podporoval štúdium a uchovávanie ich histórie. Je známy tým, že v roku 1926 založil týždeň černošskej histórie. Prostredníctvom svojich spisov a aktivizmu sa snažil čeliť skresleným a často ignorovaným príbehom Afroameričanov v učebniciach dejepisu a na akademickej pôde.

Ella Bakerová

Bola kľúčovou postavou v hnutí za občianske práva. Bakerová sa narodila v roku 1903 a už v mladom veku sa zapojila do aktivizmu. Bakerovej prístup k aktivizmu sa zameral na podporu vodcovstva a kolektívneho konania v rámci komunít. Presadzovala dôležitosť posilnenia postavenia jednotlivcov, aby vytvorili trvalú zmenu, pričom zdôraznila, že silné hnutia boli budované zdola nahor. Stala sa teda tou, vďaka ktorej mnoho ľudí dostalo priestor realizovať svoje sny.

Bana al-Abedová

Odvážna mladá aktivistka si získala medzinárodnú pozornosť svojimi silnými a dojímavými tweetmi dokumentujúcimi drsnú realitu života počas sýrskej občianskej vojny. Bana sa narodila v roku 2009 a žila vo vojnou zničenom meste Aleppo, kde spolu so svojou rodinou zažívali nepredstaviteľné útrapy a neustále nebezpečenstvo. Napriek náročným okolnostiam využila sociálne siete, aby objasnila ničivé následky konfliktu a stala sa symbolom nádeje a odolnosti tvárou v tvár nepriazni osudu. Banin aktivizmus presiahol jej mladý vek a inšpiroval nespočetné množstvo jednotlivcov a organizácií, aby zaujali stanovisko a obhajovali ochranu a blaho detí postihnutých konfliktom.

Jack Andraka

Mladý vedec a aktivista, ktorý získal medzinárodné uznanie za svoj prelomový vynález vo výskume rakoviny. Andraka, narodený v roku 1997, mal iba 15 rokov, keď vyvinul revolučnú metódu na detekciu rakoviny pankreasu v jej skorých štádiách. Inšpirovaný stratou blízkeho rodinného priateľa, ktorému život vzala táto choroba, sa Jack vydal na misiu vytvoriť nákladovo efektívny a neinvazívny diagnostický nástroj, ktorý by mohol zachrániť množstvo životov. Tento prelomový objav má potenciál spôsobiť revolúciu v diagnostike rakoviny a zlepšiť mieru prežitia. Bol ocenený mnohými oceneniami a stal sa prominentným hlasom v boji proti rakovine.

Aj Wej-wej

Uznávaný čínsky umelec, filmár a aktivista, ktorého práca spochybňuje politiku čínskej vlády a obhajuje ľudské práva a slobodu prejavu. Za to je prakticky v neustálom ohrození. Ale nevzdáva to. Wej-wej sa narodil v roku 1957 v Pekingu a v jeho umeleckom úsilí sa spája kreativita so sociálnymi a politickými komentármi. Rieši problémy ako napr. cenzúra, korupcia a potláčanie individuálnych slobôd. Kritizuje čínsku vládu a upozorňuje na porušovanie ľudských práv. Bol hlasným zástancom demokracie a ľudských práv, za čo už čelil prenasledovaniu aj väzneniu , no nevzdáva to.