Spálené na uhoľ

Pri vyhľadávaní výrazu „najhoršie popálenie“ si s určitosťou „vygúglite“ meno 20-ročnej Jacqueline Saburidovej, ktorá bola spolujazdkyňou v aute svojho priateľa v Caracase vo Venezuele, keď opitý vodič narazil do ich vozidla svojím SUV. Po náraze všetci, okrem Jacquelie, zomreli. Auto začalo horieť a oheň ju v aute uväznil. Utrpela popáleniny druhého a tretieho stupňa na 60 percentách tela. Lekári neverili, že prežije. Hoci má znetvorené telo, Sabiridová prežila a dnes sa venuje osvete týkajúcej sa nebezpečenstva jazdy pod vplyvom alkoholu. Pri inej nehode v máji 2017 sa vznietilo auto páru Jamie a Troy Ketchumovcov z Colorada. Jamie utrpela popáleniny na neuveriteľných 95 percentách tela! Bohužiaľ, museli jej amputovať obe nohy a jednu ruku. Na oddelení popálenín v nemocnici strávila viac ako rok, presnejšie 425 dní. Vydržala to a plánuje opäť chodiť, keď jej nasadia protetické nohy.

Akoby mal na sebe nepriestrelnú vestu

Vedeli ste, že na každých 100 Američanov pripadá 120 zbraní? V obehu je teda o 20 percent viac zbraní ako ľudí. Pre porovnanie, krajinou s druhým najvyšším pomerom strelných zbraní na osobu je Jemen (53 zbraní na 100 osôb), po ktorom nasleduje Sýria (39 zbraní na 100 osôb). Preto nie je v USA nič výnimočné, keď človek zomrie na následky strelného zranenia. V auguste 2010 odchádzal 23-ročný Angel Alvarez z párty v New Yorku, keď ho zastavil iný muž, Luis Soto. Obaja do seba skočili a pobili sa. Keďže jeden z nich (nie je jasné, ktorý) mal pri sebe zbraň, došlo ku katastrofe. Keď sa policajti pokúsili dvoch „kohútov“ dostať od seba, zbraň vystrelila. Policajti si mysleli, že výstrel smeroval na nich a paľbu opätovali. Celkom 46-krát. Jeden dôstojník omylom zastrelil iného dôstojníka. Sota zasiahli hneď niekoľkokrát, na následky zranenia zomrel. Alvarez prestrelku prežil napriek tomu, že ho trafili 23-krát.

Neuveriteľný pád z lietadla

V júni 2017 prežilo 14-ročné dievča pád z výšky 7,6 metra v zábavnom parku vďaka tomu, že sa okoloidúci dav stihol pod ňu postaviť, keď visela dolu hlavou. Keď spadla, zachytili ju vlastnými telami. Keby dopadla na betón, asi by už medzi nami nebola. Odborníci vravia, že pády z výšky vyše deväť metrov zvyčajne spôsobujú vážne poranenia sleziny, pečene a pľúc spolu s tupým poranením hrudníka a zlomeninami rebier. Stredná smrteľná výška pri pádoch je 14,5 metra, čo zodpovedá asi 4. poschodiu. To znamená, že 50 percent ľudí, ktorí spadnú z tejto výšky, neprežije. Pravdepodobnosť smrti sa zvyšuje na 90 percent keď sa výška blíži k siedmim podlažiam. Tipnite si najväčšiu výšku, z akej kedy spadol človeka a prežil. Stavíme sa, že neuhádnete. V roku 1972 bola srbská letuška Vesna Vulovičová na palube letu 367 JAT Juhoslovanských aerolínií, keď v batožinovom priestore vybuchla bomba. V tom čase lietadlo letelo v cestovnej výške okolo desať kilometrov. Všetci zomreli, okrem nej. Vesna spadla na zem bez padáka, čo je Guinnessov rekord. Napriek zlomenine lebky, nôh, rebier, panvy a troch stavcov sa nakoniec úplne zotavila.

Odolnosť semenníkov nadovšetko

Amandeep Singh je naozaj tvrďas. Tento 40-ročný kaskadér dokáže rozbiť fľaše od piva holými rukami a zdvihnúť dve motorky naraz, každú visiacu z jednej strany činky. Zdvihne dvoch ľudí s celkovou hmotnosťou 150 kilogramov zubami. Vo svojej domovine v Pandžábe si vyslúžil priliehavú prezývku „indický oceľový muž“. Keď má „chuť“, tak mu autá môžu prejsť po bruchu, nákladné auto po krížoch, iní chlapi môžu skákať z rebríkov rovno na jeho hruď. Avšak jeden kaskadérsky kúsok zanechal u divákov, najmä u mužov, bolestivý výraz na tvárach. Singh sa stal prvým známym človekom, ktorý si nechal hneď desaťkrát z celej sily udierať kladivom rovno na miešok. Na záver si položil na semenníky tehlu a úderom kladiva ju rozpolil. Au...

Nešťastná sedmička

Roy Sullivan bol strážcom v národnom parku Shenandoah vo Virgínii. V apríli 1942 hľadal úkryt pred búrkou v novopostavenej požiarnej veži. Lenže veža začala horieť po zásahu bleskom, čo ho prinútilo utiecť. Dostal sa len pár metrov od nej, keď ho zasiahol blesk, ktorý mu spôsobil popáleninu na nohe a dieru v topánke. O 27 rokov ho zasiahol blesk znova. A potom znova a znova. V skutočnosti ho zasiahol blesk už siedmykrát, pričom všetky incidenty prežil. Raz sa mu to stalo počas jazdy kamiónom. Inokedy doma na dvore alebo pred jeho kanceláriou, keď mu blesk spálil vlasy. Odvtedy sa mu počas búrok vyhýbali všetci jeho kamaráti, pretože verili, že Roy priťahuje blesky.