Nahou jogou za dobré veci

Joga je cesta pokojného človeka a tak tomu bolo aj v prípade neznámej ženy, ktorá si hovorila Jen. Videli ju len v pletenej čiapke a maske na tvári a jogových pozíciách, keď proti nej stáli policajti rozháňajúci davy. Jen verila, že byť nahá a robiť jogové pózy polícii ukáže, akí sú ľudia zraniteľní. Nahotu nazývala svojím výrazom a odpoveďou jej boli modriny po tele od gumových projektilov.   

Joga v parku

Museli jej veľmi závidieť postavu. Inak sa nedá vysvetliť, prečo keď začala Eleanor Ferrerová z Los Angeles cvičiť v  Cortez Parku jogu, zavolali na ňu políciu. Áno, mala len 19 rokov, krásne krivky, a áno, vyzliekla sa donaha a začala predcvičovať asány. Nebola dlho sama, pretože niekto zatelefonoval na políciu a statní chlapi ju veľmi rýchlo odviedli a zatkli pre nevhodné odhaľovanie a neslušné správanie na verejnosti. Dlho necvičila a mnohým mužom stislo srdce, že ju berú. Pravdepodobne sa vtedy prvý raz rozhodli dať sa na jogu a časť ich tela už robila stojky.

Joga pod vplyvom

V okrese Marion na Floride, len pár blokov od strednej školy, zahliadla polícia Michelle Cernakovú, ktorá vystúpila z auta, vyzliekla sa a v strede ulice začala cvičiť nahú jogu.  Policajti zapli svoje majáky, ale neskončilo to zatknutím pre rozhodnutie viesť zdravý životný štýl s jogou. Naopak. Auto Michelle bolo plné drog a aj ona sama bola značne pod ich vplyvom. Nakoniec nedocvičila zostavu, preto putovala rovno do cely a bola obvinená z niekoľkých drogových trestných činov.

Zákaz ukazovať prsia

V máji 2016 sa Ginger Pierrová rozhodla zacvičiť si jogu hore bez na pláži pri jazere Winnipesaukee v New Hampshire. Policajti ju vyzvali, aby sa obliekla. Mali niekoľko sťažností na to, že cvičí nahú jogu. Keďže sa odmietla zahaliť, zatkli ju. Na základe nariadenia Laconia, ktoré vyžaduje, aby si ženy na verejnosti zakrývali prsia. Nakoniec sa ukázalo, že  Pierro bola súčasťou hnutia Free the Nipple, ktoré sa snaží uzákoniť, aby ženy chodili hore bez na miestach, kde aj muži môžu chodiť bez trička. Aj my dvíhame ruky za túto aktivitu a rovnoprávnosť.

Milovník fitness 

V júli 2018 bol Eric M. Stagno z Massachusetts  obvinený z neslušného odhaľovania sa, oplzlosti a výtržníctva po tom, čo bol zatknutý v Planet Fitness v New Hampshire. Svedkovia uviedli, že Stagno vošiel do telocvične a vyzliekol si oblečenie už na recepcii. Prešiel cez fitko, usadil sa na podložkách na jogu a začal robiť jogové pozície. Na svoju obranu Stagna pri zatýkaní povedal, že Planet Fitness má byť „zónou bez súdenia“, citujúc slogan telocvične, ktorý zjavne sama porušuje.