Horor v kukuričnom ​​bludisku

Kukuričné ​​bludisko v mestečku Hauser v štáte Idaho nie je obyčajné bludisko. V tomto labyrinte návštevníci jazdia na upravenom školskom autobuse s názvom Zombie Slayer Paintball Bus. Osemnásťročný Jeremy McSpadden Jr. bol jedným zo „zombie“, ktorého úlohou bolo vyskočiť z bludiska, vystrašiť návštevníkov a zaútočiť na autobus, keď doň nastupovali. Návštevníci sa mohli brániť a strieľať na zombíkov paintballovými zbraňami. Bohužiaľ, 10. októbra 2014 prišiel Jeremy pri tejto aktivite o život. Keď vyskočil z kukurice, zakopol, spadol a autobus ho zrazil. Bol okamžite mŕtvy. Paradoxom bolo, že cestujúci autobusu si mysleli, že je to súčasťou jeho vystúpenia. Až keď ostatní zombíci, jeho kamaráti, zistili, že Jeremy sa nehýbe, spanikárili a začal ozajstný horor. Spoločnosť Incredible Corn Maze dostala následne od štátu Idaho pokutu 14-tisíc dolárov, ktorú im neskôr znížili na šesťtisíc dolárov, keď súhlasili s ukončením činnosti na dobu neurčitú.

Strašidelný dom a rakva smrti

16. septembra 2017 bol 21-ročný Cheung Chiu-kit na návšteve zábavného parku Ocean Park v Hong Kongu. Ako súčasť každoročného Halloweenskeho festivalu v parku propagovali atrakciu strašidelného domu s názvom „Pochovaný zaživa“. Počas zábavky návštevníkov zatvorili do rakvy a spustili dole toboganom. Dole si mali rakvu sami otvoriť a vyslobodiť sa. Chiu-kitovi sa však jeho jazda stala osudnou. Keď došiel dole, ostal ležať v rakve. Obsluhujúci personál si tak myslel, že rakva je prázdna, preto ju poslal do ďalšej časti strašidelného domu, kde „parkovali“ prázdne rakvy. Nikto si neuvedomil, že vnútri mohol zostať človek. Chiu-kit však počas jazdy upadol do bezvedomia, následne nemohol dýchať a zadusil sa.

Deň vďakyvzdania a streľba do vzduchu

Deň vďakyvzdania je čas, keď sa rodiny a známi stretávajú, aby sa podelili o jedlo a premýšľali o tom, za čo sú vo svojom živote vďační. Je smutné, že práve počas tohto dňa prišiel v Pensylvánii o život nevinný muž. 25. novembra 2021 si 25-ročný Miguel Moctezuma užíval rodinnú večeru, keď cez okno preletela zatúlaná guľka a zasiahla ho do trupu. Bohužiaľ, zraneniam podľahol. Vyšetrovanie ukázalo, že za jeho smrť nesie zodpovednosť 19-ročný Kevon Clarke. Clarke a jeho priateľka boli na verejnej oslave Dňa vďakyvzdania, na ktorej ukradli alkohol. Keď to usporiadateľ zistil, vyzval ho, aby alkohol vrátil. Clarke pravdepodobne nezvládol verejnú hanbu, vytiahol zbraň a začal strieľať do vzduchu, pričom jedna z guliek si našla Moctezuma. Clark sa pokúsil zatknutiu vyhnúť, ale o tri týždne ho polícia vypátrala a zatkla. Súd ho obvinil z vraždy a nelegálneho držania zbrane.

Halloweenske hororové noci v Universal Studios

Dvadsaťročný Paul Rebalde bol zamestnancom Universal Studios v Los Angeles v Kalifornii. 31. októbra 1986 sa prihlásil ako dobrovoľník „na strašenie“. Jeho práca spočívala v tom, že sa ukryl do zaparkovanej električky plnej figurín, ktoré imitovali mŕtvoly a nebadane mal vyskočiť a strašiť ľudí, ktorých prevážali na idúcich električkách. Počas jedného strašenia však vyskočil tak prudko, že skončil pod kolesami prechádzajúcej električky. Tá ho ťahala za sebou 30 metrov, čím okolitým ľuďom poskytol reálny zážitok z pohľadu na mŕtvolu.

Oktoberfest a odhryznutá pera

27. septembra 2013 sa 23-ročný Austrálčan Ben zúčastnil Oktoberfestu v nemeckom Mníchove. Keď oslavoval v pivnom stane Hofbrau, 30-ročná Američanka Tesia udrela lakťom do tváre jeho kamaráta, čo spustilo hromadnú bitku. Počas bitky asi Tesia dostala hlad, pretože sa rozhodla zahryznúť do Benovej spodnej pery a odmietala ju pustiť. Keď sa Ben pokúšal vytrhnúť, Tesia mykla hlavou a odhryzla mu tri centimetre z pery. Lekári mu ju síce prišili, ale z estetického hľadiska nešlo o najúspešnejší zásah. Tesia následne dostala podmienečný trest na 21 mesiacov a pokutu 11-tisíc eur ako odškodné pre Bena za spôsobené zranenie.