Tisíce pre psy

Hodnota majetku Mariah Carey sa odhaduje na viac ako 320 miliónov dolárov. Takže rozhodne nepočíta výdavok v reštaurácii. No a pri tejto sumičke ju ani jej záľuba až tak nebolí. Jej vášňou sú psy, na ktoré ročne minie viac ako 34-tisíc dolárov. To sú bezmála tri tisícky mesačne. Hoci väčšina z nás má rada domáce zvieratá, nie každý si môže dovoliť minúť na ne celý majetok.

Detektor duchov

Mnoho ľudí bojuje proti duchom len tým, že sa pomodlí. To je najlacnejšia alternatíva dostupná pre všetkých. Lady Gaga ide ďalej a proti strachu s duchmi bojuje detektorom. Jej majetok má hodnotu okolo 150 miliónov dolárov a preto nemá až taký problém zabezpečiť svoj domov nielen pred neželanými návštevníkmi z tohto sveta, ale ani toho druhého. Má vlastný detektor duchov, za ktorý utratila 50-tisíc dolárov. Nejaký šmelinár na nej slušne zarobil.

Jedlo z reštaurácie v mikrovlnke

David Cheriton je kanadský podnikateľ, ktorý patril medzi prvých investorov spoločnosti Google. Bohatstvo získal investovaním do gigantického vyhľadávača a ďalšími investíciami. S majetkom v hodnote desať miliárd dolárov si Cheriton môže dovoliť jesť každý deň v rôznych reštauráciách, ale on šetrí. Podnikateľ si polovicu jedál z reštaurácií odkladá na ďalší deň. Jednoducho má v sebe striktnú sporovlivosť. A nie je to len tým, že jedlo z reštaurácie má na dva dni. Za posledné desaťročie nezaplatil holičovi ani cent. Strihá a holí sa sám. A tak sporí a radšej investuje.

Letenka pre klobúk

Bono, uznávaný hudobník a gitarista, je známy tým, že utratil 1700 dolárov za letenku pre svoj klobúk, pretože nechcel, aby sa mu poškodil. Áno, mohol si za tie peniaze kúpiť nový klobúk. Dokonca niekoľko, ale toto bol jednoducho jeho obľúbený klobúk. Navyše tento zvyk kupovať letenku pre klobúk je výstrelok, ktorý ani necíti. pretože z majetku, ktorý sa odhaduje na 700 miliónov dolárov, mu ani neubudlo.

Kúpené mesto

Herečka Kim Basinger v roku 1989 kúpila celé mesto Braselton  v Georgii. Celú oblasť chcela premeniť na turistické centrum a upraviť ho na miesto filmových festivalov. Po zdĺhavých rokovaniach jej nakoniec USA umožnilo kúpiť mesto za 20 miliónov dolárov. Avšak toto nebolo len jej zvláštne, ale aj veľmi výhodné finančné rozhodnutie.  O päť rokov neskôr bola nútená vyhlásiť bankrot a  mesto predala za milión.